Jemnosrstý pšeničný teriér

Jemnosrstý pšeničný teriér

Jemnosrstý pšeničný teriér - charakteristika

priateľskýšťastnýhlboko oddaný
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 43 - 48 cm
Hmotnosť: 14 - 18 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Charakteristickým znakom týchto veselých extrovertov, ktorý ich odlišuje od ostatných teriérov, je hodvábna, jemne sa vlniaca srsť. Prechádza od bledobéžovej až po trblietavú zlatú farbu, ktorá pripomína farbu dozrievajúcej pšenice. Pšeniční plemeníci dosahujú výšku 50 cm a vážia 18 kg, sú to hranaté, robustné teriéry s rozstrapatenou srsťou a šviháckou kozou briadkou. Celkový obraz je ako pracovný teriér s tvrdým svalstvom, ale mäkkou srsťou, alebo, ako sa o tomto plemene hovorí, ako o železnej pästi v zamatovej rukavici. Jemnosrstý pšeničný teriér, bujarý írsky farmársky pes, je veselý, priateľský, hlboko oddaný a dostatočne tvrdohlavý, aby vám pripomenul, že je teriér. Jedinečná srst pšeničného teriéra je málo pĺznuca, ale vyžaduje si dôkladnú starostlivosť, aby sa zabránilo tvorbe rohoží.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Jemnosrstý pšeničný teriér - obrázky

Jemnosrstý pšeničný teriér vzhlad Jemnosrstý pšeničný teriér vyzor Jemnosrstý pšeničný teriér foto

Jemnosrstý pšeničný teriér - starostlivosť

Soft coated pšeničný teriér sa dokáže prispôsobiť rôznym domácnostiam vrátane bytov, pokiaľ má dostatok pohybu. Bez ohľadu na to, aký domov má, tento pes milujúci ľudí by mal žiť vo vnútri, so svojou ľudskou rodinou, nie sám vonku. Doprajte svojmu pšeničnému psovi aspoň polhodinový pohyb denne. Môže to byť niekoľko 15-minútových prechádzok, prechádzka a dobrá hra na aportovanie alebo tréning akéhokoľvek psieho športu, ktorý vás oboch baví. S výcvikom začnite skoro, najprv so šteniatkovou škôlkou, potom s kurzom základnej poslušnosti. Pšeničný pes má svoju vlastnú myseľ a na jeho úspešný výcvik budete musieť byť pevní a dôslední - ale nie prísni. Dobre reaguje na techniky pozitívneho posilňovania, ako je pochvala, hra a odmeny za jedlo. Bude sa s vami rád hrať na dvore, ale uistite sa, že je bezpečne oplotený: teriéri sú lovci a ak nie sú ohraničení, vyrazia za malými zvieratami. Podzemný elektronický plot pravdepodobne nezastaví pšeničného teriéra, ktorý je na stope niečomu malému a chlpatému. Napriek svojmu írskemu pôvodu pšeniční teriéri nemajú radi dážď, ale radi sa hrajú v snehu. Teplo ich núti vädnúť, preto keď teplota stúpa, držte pšeničných psov v klimatizovanom pohodlí.

Povaha plemena: Jemnosrstý pšeničný teriér

Veselý, vyrovnaný a sebavedomý soft coated pšeničný teriér je dostatočne ostražitý na to, aby bol dobrým strážnym psom, ale príliš priateľský na to, aby dokázal podporiť svoj varovný štekot. Miluje deti a vychádza s inými zvieratami, najmä ak bol s nimi vychovávaný. Vonku však bude naháňať každého malého chlpatého tvora, ktorý mu skríži cestu. Ako každý pes, aj soft coated wheaten teriér potrebuje v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho šteniatka pšeničného teriéra vyrástol všestranný pes.