Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Kanaánsky pes

Kanaánsky pes

Kanaánsky pes - charakteristika

sebavedomýpohotovýostražitý
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 48 - 61 cm
Hmotnosť: 16 - 25 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Kanaánske psy sú štíhle psy s huňatým chvostom, ktoré v ramenách merajú 50 až 62 cm. Srsť je rovná a drsná a vyskytuje sa v rôznych farbách a vzoroch. Vzpriamené, výrazné uši a tmavé mandľové oči vyjadrujú zvedavý výraz. Kanaáni sa pohybujú rýchlym, prirodzeným klusom. Sú robustné, obratné a zjavne neúnavné, takže sa hodia pre turistov a bežcov. Kanáry sú bystré, sebavedomé a teritoriálne. Nakoniec ”vlastnia” pasívnych majiteľov, ktorí si v rodinnej svorke nevybudovali pozíciu. Včasný výcvik a socializácia sú kľúčové. Pri použití pozitívnych metód sa tieto starodávne zázračné psy krásne vycvičia. Agility, poslušnosť, pastierske skúšky a strážna služba sú niekoľkými odbytiskami ich pracovnej morálky. Kanaánsky pes, jedno z najstarších plemien, je národným psom Izraela. Tento rýchly, stredne veľký pastiersky pes je poslušný v rodine, zdržanlivý k cudzím ľuďom. Stále ostražitý kanaánsky pes je hlasný a vytrvalý strážca stáda a domova.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Kanaánsky pes - obrázky

Kanaánsky pes vzhlad Kanaánsky pes vyzor Kanaánsky pes foto

Kanaánsky pes - starostlivosť

Hustá podsada kanaánskeho psa mu umožňuje tráviť čas vonku za každého počasia, ale keď sú jeho ľudia doma, mal by to byť domáci pes. Vyžaduje bezpečne oplotený dvor, ktorý ho ochráni pred dopravou a pred strkanicami s inými psami. Pri dôslednom časovom rozvrhu sa dá ľahko vycvičiť v domácnosti. Kanaánci radi hrabú a ak sú ponechaní sami na seba, dokážu v krátkom čase urobiť pomerne veľké výkopy. Poskytnite im priestor na kopanie, ktorý môžu nazvať svojím vlastným, alebo presmerujte tendenciu kopať inými aktivitami. Kanaán nevyžaduje rozsiahly pohyb. Zvyčajne sa uspokojí s niekoľkými krátkymi prechádzkami denne alebo s prechádzkou plus energickou hrou na dvore.

Povaha plemena: Kanaánsky pes

Kanaán je opísaný ako bdelý, ostražitý, oddaný a poslušný voči svojej rodine. Voči cudzím ľuďom je zdržanlivý, hoci by nikdy nemal byť plachý alebo agresívny, a veľmi teritoriálny. Jeho teritorialita, ktorá sa prejavuje približne vo veku dvoch rokov, robí z kanaána dobrého poplašného psa. Určite zašteká vždy, keď sa niekto priblíži k dverám, a upokojí sa, keď sa uistí, že máte situáciu pod kontrolou. Za predpokladu, že vás považuje za vodcu svorky. Ak to tak nie je, môže sa pokúsiť riadiť veci sám a sám rozhodovať o tom, kto je vítaný a kto nie. Musíte byť ochotní a schopní byť silným vodcom, keď žijete s kanaánom. Toto plemeno si vyžaduje rozsiahlu socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, miestam, pohľadom, zvukom a zážitkom - a to nielen počas niekoľkých mesiacov v šteniatku, ale počas niekoľkých rokov, ak nie počas celého života. Pes, ktorý bol v mladosti vystavený rôznym ľuďom a situáciám, bude v dospelosti menej stresovaný a bude menej náchylný na prehnanú reakciu, keď bude konfrontovaný s niečím novým. Ak plánujete so svojím kanaánom vystavovať alebo súťažiť v akomkoľvek druhu psieho športu, socializácia a výcvik sú pre váš úspech nevyhnutné. Zapísať ho do triedy šteniatkovej škôlky je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, ktoré povoľujú psov, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti. Niektoré kanaánske psy prechádzajú obdobím strachu od 9 až 12 mesiacov, ktoré môže trvať až rok. Môžu byť obzvlášť úzkostlivé v blízkosti cudzích ľudí a štekať na zdanlivo neškodné predmety. Počas tohto obdobia buďte pokojní a sebavedomí a ukážte mu, že sa nemá čoho báť. Snaha upokojiť ho len podporí jeho presvedčenie, že vonku naozaj niečo čaká, aby ho dostalo. Temperament je ovplyvnený viacerými faktormi vrátane dedičnosti, výcviku a socializácie. Šteňatá s pekným temperamentom sú zvedavé a hravé, ochotne sa približujú k ľuďom a nechávajú sa nimi držať. Vyberte si šteniatko stredného vzrastu, nie to, ktoré bije svojich kamarátov z vrhu alebo to, ktoré sa schováva v kúte. Vždy sa zoznámte aspoň s jedným z rodičov - zvyčajne je k dispozícii matka - aby ste sa uistili, že majú príjemný temperament, ktorý vám vyhovuje. Stretnutie so súrodencami alebo inými príbuznými rodičov je tiež užitočné na posúdenie toho, aké bude šteňa, keď vyrastie.