Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

King Charles španiel

King Charles španiel

King Charles španiel - charakteristika

jemnýhravýinteligentný
Veľkosť: malý
Výška: 23 - 25 cm
Hmotnosť: 4 - 6 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

King Charles španiel váži maximálne 6 kilogramov a má špecifický ňufák. Veľká klenutá hlava - s dlhými a bujnými ušami, tmavými rozplývajúcimi sa očami a bucľatými lícami - je známym znakom plemena. Bohatá srsť sa vyskytuje v štyroch variantoch, z ktorých každý má svoje vlastné meno: červená a biela (Blenheim); čierna s pálením (King Charles); biela, čierna a pálená (Prince Charles); a jednoliata červená (Ruby). Blenheimky majú často červený znak, ”blenheimskú škvrnu”, na vrchu hlavy. Podobne ako mnohé plemená chované kráľovskými rodinami, prevzali osobnosť svojich aristokratických majiteľov. Môžu byť pyšné a svojhlavé a pri výbere priateľov mimoriadne vyberavé. So svojimi obľúbenými ľuďmi sú doma láskavé a pri hre bujaré a zvedavé. Veselý anglický toyšpaniel bol vyšľachtený ako spoločník kráľov. Sú však v prvom rade španieli a až potom rozmaznaní psíci a pod patricijským zovňajškom bije srdce skutočného psíka - bystrého, milujúceho a ochotného potešiť.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

King Charles španiel - obrázky

King Charles španiel vzhlad King Charles španiel vyzor King Charles španiel foto

King Charles španiel - starostlivosť

Anglický toy španiel nevyžaduje veľké množstvo každodenného pohybu. Väčšinou sa cvičia doma a vyžadujú len malé prechádzky po okolí alebo malú hru na dvore. Nie sú ideálnymi spoločníkmi na prechádzky, pretože môžu trpieť problémami s kĺbmi a dlhé prechádzky môžu zhoršiť ich prípadné problémy. Výcvik tohto plemena môže byť jednoduchý, ak pochopíte jeho povahu. Je nezávislý a môže ignorovať povely, keď sa mu dajú prvýkrát. Vo všeobecnosti sa radi potešia a tešia sa zo spoločnosti, ktorú im výcvik poskytuje. Výcvik na vôdzke môže byť obzvlášť náročný, pretože uprednostňujú pobyt bez vôdzky, ale je dôležité, aby ste mali anglického toyšpaniela na vôdzke vždy, keď nie je v oplotenom areáli, pretože ho môžu ľahko zraniť iné psy. Výcvik anglického toyšpaniela v domácnosti môže byť tiež jednoduchou úlohou a mnohí boli úspešne naučení chodiť na nočník na papier, keď nie sú k dispozícii nočné prechádzky alebo dvor. Pri tomto plemene je dôležitá socializácia, pretože môžu byť veľmi bojazliví, keď sú vystavení novým ľuďom alebo situáciám. Občas anglický toy španiel prestane jesť a zvyčajne ho trápia zuby. Udržiavanie čistoty zubov pravidelným čistením a veterinárnym čistením pomôže predísť akýmkoľvek problémom. Anglickým toy španielom sa veľmi dobre darí v bytoch, pretože majú nízku hladinu energie. Sú to spoločenské psy a nikdy by nemali byť ponechané vonku alebo v koterci. Anglický toy španiel by mal byť v horúcom počasí pod dohľadom, pretože ich krátky ňufák je náchylný na vyčerpanie z tepla. Odporúča sa, aby žili v domoch, ktoré majú primerané vetranie a klimatizáciu, a ich pobyt vonku by sa mal obmedziť, keď je horúco a vlhko.

Povaha plemena: King Charles španiel

Sladký a milý anglický toy španiel je skutočný spoločenský pes. Má aristokratické vystupovanie, ale vôbec nie je snob; namiesto toho si predstavte veselého, oddaného a pokojného psa. Rád trávi čas s ľuďmi, ktorých má rád, a sám sa zaradí do ich života. ET nevyžaduje veľa pohybu a najšťastnejší je usadený na kolenách svojho majiteľa. Dobre sa znáša s inými psami a mačkami, ak je na ne socializovaný, a je nežný a láskavý k deťom, hoci nie je najvhodnejší na život s nimi. Môže ho premôcť vzrušenie a môže byť plachý a bojazlivý, keď sa stretne s novými ľuďmi alebo je vystavený novým situáciám.