Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Kokeršpaniel

Kokeršpaniel

Kokeršpaniel - charakteristika

jemnýinteligentnýšťastný
Veľkosť: malý
Výška: 34 - 39 cm
Hmotnosť: 9 - 14 kg
Dĺžka života: 10 - 14 rokov

Tie veľké tmavé oči, ten milý výraz, tie dlhé bujné uši, ktoré si priam žiadajú dotyk - niet divu, že kokršpaniel bol dlhé roky najobľúbenejším plemenom v Amerike. Je to najmenší športový španiel, meria približne 35 až 40 centimetrov. Srsť má dostatok farieb a vzorov, aby uspokojila každý vkus. Dobre vyvážené telo je robustné a pevné a títo rýchli, odolní psy sa pohybujú hladkou, ľahkou chôdzou. Sú to horlivými kamarátmi na hry pre deti a ľahko sa cvičia ako spoločníci a športovci. Sú dostatočne veľké na to, aby boli športové, ale dostatočne kompaktné na to, aby sa dali prenášať. Kokršpaniel ktorý dostáva dostatok času venovaného starostlivosti sa rozhodne stane najkrajším psom v okolí. Tieto energické športové psy milujú hry a rýchle prechádzky. Veselý a roztopašný kokeršpaniel s veľkými zasnívanými očami a nevyspytateľnou povahou je jedným z najobľúbenejších plemien na svete. Boli vyvinuté ako poľovné psy, ale získali si širokú popularitu ako všestranní spoločníci.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Kokeršpaniel - obrázky

Kokeršpaniel vzhlad Kokeršpaniel vyzor Kokeršpaniel foto

Kokeršpaniel - starostlivosť

Kokeršpaniel je vhodný na život v byte alebo v apartmáne - hoci samozrejme miluje spoločný dom a dvor. Hoci nepotrebuje obrovský priestor na pohyb, potrebuje každodennú aktivitu. Každodenné šantenie na dvore spolu s rýchlou 30-minútovou prechádzkou ho dokážu udržať šťastného a upraveného. Potom ho vezmite so sebou dovnútra - koker nie je rád, keď zostane cez deň sám vonku, a môže reagovať hrabaním alebo štekaním, aby sa zabavil. Najspokojnejší je, keď je so svojou rodinou a zúčastňuje sa na aktivitách skupiny. Napriek svojim krásnym vlasom a roztomilým okrúhlym očiam je kokeršpaniel v srdci lovec. Je vhodným kandidátom na mnohé psie športy, najmä na súťaže agility a poslušnosti, poľovnícke skúšky, flyball alebo stopovanie. Ako väčšina psov, aj kokeršpaniel sa lepšie správa, keď je aktívny, ako keď sa nechá nudiť, čo môže viesť k problémom so správaním, ako je štekanie, hrabanie a žuvanie.

Povaha plemena: Kokeršpaniel

Dobre vychovaný kokeršpaniel sa môže pochváliť milou povahou, ktorá si bez námahy získava srdcia. Tento rozkošný pes je láskavý a prítulný a veľmi rád sa aktívne zapája do rodinných aktivít. Hravý, čulý a stále aktívny koker sa s radosťou zapája do rôznych cvičení, či už ide o svižné prechádzky alebo vzrušujúci lov v teréne. Vzhľadom na citlivú psychickú aj fyzickú povahu kokra je nevyhnutné jemné a ohľaduplné zaobchádzanie. Hrubému zaobchádzaniu sa radšej vyhnite, pretože môže viesť k nežiaducim reakciám, ako je vrčanie alebo chňapanie, keď má pes bolesti alebo strach. Včasná socializácia a správny výcvik sú nevyhnutné na to, aby sa psovi vštepili vhodné spôsoby správania a zabezpečil sa vyrovnaný a dobre vychovaný spoločník. Na to, aby sa v osobnosti kokra prejavili tie najlepšie vlastnosti, je nevyhnutné správať sa k nemu opatrne a láskavo, pretože jeho "jemná" povaha si vyžaduje pochopenie a trpezlivosť. Na oplátku ponúkajú bezhraničnú lásku a vernosť, vďaka čomu sú cenenými členmi každej milujúcej rodiny.