Korthalsov grifón

Korthalsov grifón

Korthalsov grifón - charakteristika

priateľskýoddanývycvičený
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 51 - 61 cm
Hmotnosť: 16 - 32 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Griffy sú stredne veľké univerzálne psy, ktorých výška v ramenách nepresahuje 60 cm. Sú známe mimoriadne drsnou a štetinatou srsťou, ktorá im dodáva prirodzený, neupravený vzhľad. Preferovaná farba je oceľovo sivá s hnedými znakmi. Bohaté fúzy a obočie rámujú veľké, okrúhle oči, ktoré žiaria prenikavou inteligenciou. Griffy sú obrazom poctivého, pracovitého športového psa, ktorého pekný vzhľad je skôr výsledkom ušľachtilej a nedotknutej drsnosti než úzkostlivej starostlivosti. Tento pracovitý pes je známy drsnou srsťou s nízkym počtom chlpov, podľa ktorej je plemeno pomenované. Griffovia sú spoločenskí, horliví a pohotoví.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Korthalsov grifón - obrázky

Korthalsov grifón vzhlad Korthalsov grifón vyzor Korthalsov grifón foto

Korthalsov grifón - starostlivosť

Drôtosrstý poing grifon je inteligentné plemeno, ktoré sa rýchlo učí a chce sa páčiť. Je dôležité začať s výcvikom skoro, najmä ak ju chcete vycvičiť ako psovoda. Socializácia by sa tiež mala začať hneď po dokončení očkovania, pretože grifoni - hoci vo všeobecnosti nie sú agresívni - môžu byť niekedy veľmi nervózni alebo nervózni v blízkosti nových ľudí, psov a situácií. Drôtosrstým pointrovaným grifonkom sa darí, keď úzko spolupracujú s ľuďmi. Lepšie sa im darí aj na vidieku, kde majú priestor na behanie, ale ak majú oplotený dvor, dokážu sa prispôsobiť aj životu v meste. Neodporúčajú sa do bytov. Drôtosrstý pointr grifonek potrebuje pravidelný pohyb, minimálne 20 minút voľnej hry každý deň. Lepšie sa jej darí, keď sa cvičí na dvore bez vôdzky; ak ju venčíte na vodítku, budete jej musieť venovať viac času, pretože nemôže dostať rovnaký tréning, ako keď behá voľne. Podobne ako mnohé športové plemená, aj drôtosrstý poing grifon má veľa energie, ale v dome dokáže byť pomerne pokojný.

Povaha plemena: Korthalsov grifón

Drôtosrstý poing grifonek sa často označuje za "najvyššieho psieho psa" a jeho energická a inteligentná povaha nenecháva nikoho na pochybách, prečo je to tak. Je to všestranný poľovný pes, ktorý dokáže bodovať aj aportovať. Je tiež oddaným a verným rodinným spoločníkom. Pravdepodobne má zmysel pre humor, ktorý pobaví každého, a túto vlastnosť nestratí ani vekom. Pravdepodobne bude milujúca a akceptujúca takmer každého, hoci je známe, že niektoré grifonky sú nervózne v blízkosti cudzích ľudí. Temperament ovplyvňuje viacero faktorov vrátane dedičnosti, výcviku a socializácie. Šteňatá s pekným temperamentom sú zvedavé a hravé, ochotne sa približujú k ľuďom a nechávajú sa nimi držať. Vyberte si šteniatko stredného vzrastu, nie to, ktoré bije svojich kamarátov z vrhu alebo to, ktoré sa schováva v kúte. Vždy sa zoznámte aspoň s jedným z rodičov - zvyčajne je k dispozícii matka -, aby ste sa uistili, že majú príjemný temperament, ktorý vám vyhovuje. Stretnutie so súrodencami alebo inými príbuznými rodičov je tiež užitočné na posúdenie toho, aké bude šteniatko, keď vyrastie. Ako každý pes, aj grifonek potrebuje v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka grifonka vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy šteniatkovej škôlky je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, kde sú povolené psy, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.