Kuvas

Kuvas

Kuvas - charakteristika

lojálnynebojácnymilý
Veľkosť: veľký
Výška: 66 - 76 cm
Hmotnosť: 32 - 52 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

Impozantný, majestátny, mohutný, - vyberte si prídavné meno, ktoré sa vám najviac páči, všetky sa vzťahujú na Kuvasa. Tento snehobiely strážca dobytka s bujnou srsťou môže byť v ramenách vysoký až 75 cm a vážiť od 30 do 50 kg. Napriek svojej veľkosti a sile sú kuvasovia pri stretnutí s hrozbou rýchlo sa pohybujúcimi a obratnými ochrancami. Fanúšikovia tohto plemena hovoria, že elegantne proporcionálna hlava ”sa považuje za najkrajšiu časť kuvasov”. Snehobiely kuvas je majestátny maďarský strážca stád a spoločník kráľov. Pracovný pes impozantnej veľkosti a sily, husto osrstený kuvas je krásne, inteligentné, hlboko verné, ale náročné plemeno.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Kuvas - obrázky

Kuvas vzhlad Kuvas vyzor Kuvas foto

Kuvas - starostlivosť

Kuvaszok je aktívny pes, ktorý potrebuje veľa pohybu, a nie je vhodný do bytu alebo domu bez prístupu na veľký oplotený dvor. Aj s dvorom potrebujú pohyb, napríklad dlhé prechádzky alebo behanie, keď sú fyzicky vyspelé. Ak zostanú dlho osamote, môžu sa stať deštruktívnymi alebo agresívnymi. Zastrihávajte im srsť, ktorá im rastie medzi prstami, a podľa potreby im ostrihajte nechty na nohách. Ak ich počujete cvakať o podlahu, sú príliš dlhé. Čistite psovi zuby aspoň dva až trikrát týždenne, aby ste odstránili nahromadený zubný kameň a baktérie. Každodenné čistenie je ešte lepšie, ak chcete predísť ochoreniu ďasien a zápachu z úst.

Povaha plemena: Kuvas

Kuvajt je temperamentný pes s veľkou inteligenciou, odhodlaním, odvahou a zvedavosťou, citlivý na pochvalu a pokarhanie. Sú oddaní ochrane svojej rodiny, najmä detí, a voči cudzím ľuďom sú podozrievaví. Ak sa zdá, že členovi rodiny hrozí nebezpečenstvo, konajú z vlastnej iniciatívy. Dospelé kuvaszky sú k deťom jemné a trpezlivé, ale šteniatka môžu byť pre malé deti príliš búrlivé. Je to odvážny a nezávislý pes, ktorý potrebuje sebavedomý a trpezlivý výcvik. Toto plemeno nie je vhodné pre začínajúcich alebo bojazlivých majiteľov psov.