Leonberger

Leonberger

Leonberger - charakteristika

priateľskýjemnýhravý
Veľkosť: veľký
Výška: 65 - 80 cm
Hmotnosť: 41 - 77 kg
Dĺžka života: 9 - 9 rokov

Áno, je to obrovský a silný pes, ale leonberger je známy aj svojou aristokratickou eleganciou a pôvabom. Samec môže v ramenách dosahovať výšku viac ako 75 cm a vážiť toľko ako dospelý človek. Fenky sú menšie, ale stále sú to poriadne veľké psy. K charakteristickým znakom plemena patrí stredne dlhá nepremokavá srsť, trojuholníkové uši, huňatý chvost a čierna maska na tvári, ktorá láskavo rámuje tmavohnedé oči. Dramatickým znakom srsti samcov je levia hriva okolo krku a hrude. Dobre stavaný leonberger sa pohybuje ľahkou, pružnou chôdzou. Leo je priateľský, ale nie je to žiadny hlupák. Ako strážni psi a všestranní pracovníci vykazujú inteligenciu a zdravý úsudok. Leo vyžaduje veľa česania, dostatok priestoru na šantenie a neobmedzenú lásku. Leonberger je bujne osrstený obor nemeckého pôvodu. Majú jemnú povah, trpezlivosť a vychutnávajú si spoločnosť celej rodiny.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Leonberger - obrázky

Leonberger vzhlad Leonberger vyzor Leonberger foto

Leonberger - starostlivosť

Starostlivosť o leonbergerov si vyžaduje pozornosť voči ich osobitným vlastnostiam a potrebám. Tieto psy majú hustú dvojitú srsť, ktorá si vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Ich kefovanie 2 - 3-krát týždenne je nevyhnutné na zabránenie tvorbe rohože a zníženie línania. Hoci leonbergeri nepotrebujú časté kúpanie kvôli ich prirodzenej vrstve oleja, občasné kúpanie so šampónom určeným pre psov je potrebné. Nechajte im ostrihať nechty, aby ste predišli ich zarastaniu a nepohodliu, a pravidelne im kontrolujte uši, či sa v nich nenachádzajú známky infekcie alebo nahromadeného vosku. Starostlivosť o chrup je nevyhnutná, preto im nezabudnite čistiť zuby a poskytovať dentálne hryzátka. Pokiaľ ide o pohyb, leonbergy sú veľké, aktívne plemeno, takže každodenný pohyb je nevyhnutný, či už prostredníctvom prechádzok, hier alebo iných fyzických aktivít. Včasná socializácia a výcvik poslušnosti sú veľmi dôležité pre ich pohodu a zabezpečenie priateľského vzťahu k ľuďom a iným zvieratám. Zabezpečte im vyváženú stravu primeranú ich veku a úrovni aktivity, pričom dbajte na to, aby ste ich neprekrmovali, aby ste predišli obezite. Pravidelné veterinárne prehliadky sú nevyhnutné na monitorovanie ich zdravia a riešenie akýchkoľvek problémov. Nakoniec poskytnite svojmu leonbergerovi dostatok lásky a pozornosti, pretože sa im dobre darí v spoločnosti a pri správnej starostlivosti sú vernými členmi rodiny.

Povaha plemena: Leonberger

Leonberger je plemeno psov, ktoré sa pre svoju veľkosť a pokojný temperament často označuje ako "nežný obor". Sú známe svojou priateľskou a láskavou povahou, vďaka ktorej sú skvelými spoločníkmi pre rodiny aj jednotlivcov. Leonbergy sú zvyčajne veľmi priateľské k ľuďom vrátane detí a cudzích ľudí a sú známe svojou dobromyseľnou a spoločenskou povahou. Hoci sú vo všeobecnosti mierni, môžu byť ochranárski voči svojim rodinám a domovom. Tieto psy sú tiež hravé a majú radi vonkajšie aktivity a hry so svojimi majiteľmi. Vďaka svojej inteligencii a ochote vyhovieť reagujú na výcvik. Leonbergy sú známe svojou láskavou povahou a často vyhľadávajú pozornosť svojich ľudských spoločníkov. Zvyčajne sa dobre znášajú s deťmi, hoci vzhľadom na ich veľkú veľkosť môže byť potrebný dohľad. Leonbergy majú pokojné správanie a dokážu sa prispôsobiť rôznym životným podmienkam, pokiaľ majú pravidelný pohyb a duševnú stimuláciu.