Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Levíček

Levíček

Levíček - charakteristika

láskavýotvorenýpozitívny
Veľkosť: malý
Výška: 28 - 33 cm
Hmotnosť: 5 - 7 kg
Dĺžka života: 15 - 15 rokov

Malé psy s obrovským srdcom, Löwchen (Levíček). Srsť sa tradične udržiava v tvare ako ju majú levy, pri ktorej je väčšina zadných končatín a chvostu zastrihnutá tesne pri koži. Celkový efekt je ako u mini leva s plnou hrivou a opereným chvostom. Srsť psa môže byť v niekoľkých farbách a farebných kombináciách prevažne šedá. Pod srsťou sa skrýva pes, ktorý je silný a robustný, ale elegantný a umne vyvážený. Spoločenský pes, ktorého meno v nemčine znamená ”malý lev”, je medzi kontinentálnymi Európanmi obľúbeným domácim miláčikom už viac ako 500 rokov. O tomto prenosnom psovi sa hovorí, že je láskavý, živý a odvážny ako lev.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Levíček - starostlivosť

Lowchenovia sú výborní obyvatelia bytov, ale môžu mať sklony k nadmernému štekaniu. Je dôležité vziať túto vlastnosť do úvahy pred tým, ako si lowchenov do svojho domova zaobstaráte, pretože niektoré bytové domy a štvrte majú obmedzenia týkajúce sa hluku. Lowchen nie je vonkajší pes ani pes do koterca. Hoci sa radi chodia hrať a šantiť von a užívajú si spoločnosť iných psov, ich srdce patrí ľuďom a radšej sú s nimi, kedykoľvek môžu.

Povaha plemena: Levíček

Lowchen je zosobnením vyrovnaného plemena. Je živý a aktívny, láskavý a jemný. Je to inteligentný pes, ktorý sa rýchlo a ľahko učí. Lowchen je nebojácny strážny pes a často upozorní štekotom, ak vidí niečo alebo niekoho podozrivého. Zdá sa, že im nevadí, že sú malí, a ak cítia potrebu, vyzvú aj väčšie psy. Preberajú kontrolu nad svojím domovom a ich ľudia môžu mať pocit, že sa stali milovaným majetkom svojho milého psíka. Niet pochýb o tom, že Lowchen je nádherné plemeno s veselou povahou, ktorému mnohí ľudia otvárajú svoje srdcia a domovy nielen pre jedného, ale pre mnohých Lowchenov. Lowchen je nádherné plemeno, ktoré sa dá výborne vycvičiť. Sú inteligentné a výcvik si osvojujú veľmi rýchlo. Podobne ako mnohé iné plemená hračiek môžu mať problémy s výchovou, ale to sa dá prekonať trpezlivosťou a dôslednosťou. Socializácia je pre toto plemeno, ktoré môže byť v blízkosti ľudí plaché, nevyhnutná. Lowchen, ktorý nie je správne socializovaný, môže byť bojazlivý alebo plachý. Vo všeobecnosti dobre vychádzajú s inými domácimi zvieratami, ale socializácia s inými psami je dôležitá pre všetky plemená.