Malý hrubosrstý vendénsky baset

Malý hrubosrstý vendénsky baset

Malý hrubosrstý vendénsky baset - charakteristika

čulýšťastnýživý
Veľkosť: malý
Výška: 33 - 38 cm
Hmotnosť: 11 - 18 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Voľný preklad názvu dobre vystihuje psa: Malý hrubosrstý vendénsky baset. Ak to všetko spojíme, dostaneme drobného psa s výškou 30 až 35 cm v ramenách, s krátkymi, ale silnými nohami a drsnou rozstrapatenou srsťou, ktorý bol vyšľachtený na lov králikov na drsnom západnom pobreží Francúzska. Ďalšími charakteristickými znakmi týchto malých extrovertov sú hrdo nesená hlava, šabľovitý chvost a hlasný štekot. Malý hrubosrstý vendénsky baset je temperamentný malý francúzsky poľovný pes známy veselým správaním a odolnou konštrukciou. Je vyšľachtený na prácu vo svorke, má rád spoločnosť a dobre sa znáša s inými psami a deťmi.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Malý hrubosrstý vendénsky baset - obrázky

Malý hrubosrstý vendénsky baset vzhlad Malý hrubosrstý vendénsky baset vyzor Malý hrubosrstý vendénsky baset foto

Malý hrubosrstý vendénsky baset - starostlivosť

Vzhľadom na svoju malú veľkosť a lásku k ľuďom môžu PBGV bývať v byte, ak sa im venujete denne. Vo všeobecnosti sú aktívne, keď sú v dome, preto je dobré mať po ruke veľa odolných hračiek. Hoci sa im darí vo väčšine klimatických podmienok, uprednostňujú chladnejšie teploty. Nos a lovecký inštinkt tohto plemena sú silné, preto by PBGV nemal mať dovolené behať mimo vodítka. Najlepší je bezpečný, oplotený dvor.

Povaha plemena: Malý hrubosrstý vendénsky baset

PBGV je známe ako "šťastné plemeno". Toto plemeno má radosť zo života a ľudí. Je nadšené a dobromyseľné. PBGV je tiež aktívne plemeno. Na rozdiel od niektorých iných oharov vo svojej skupine (napríklad basetov), ktorí sú zvyčajne pokojní, PBGV je zaneprázdnený a vyžaduje si aktívneho majiteľa, ktorý ho zamestná. PBGV môžu byť svojhlaví, ale väčšinou sú v tom takí šarmantní, že sa nakoniec namiesto pokarhania zasmejete. Ak chcete, aby bol dobre vycvičený, budete musieť byť trpezliví a pevní. PBGV sú dobrými strážnymi psami, pretože radi štekajú! Je múdre vycvičiť ich, aby boli na povel ticho. PBGV sú veľmi zvedavé psy, ktoré bývajú aj skvelými útekármi. Ak môžu, buď prejdú cez plot, alebo sa pod ním prehrabú. Odporúča sa vysoký plot a pravidelné kontroly plota, aby ste sa uistili, že si PBGV nevykopáva únikový tunel.