Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Modroškvrnitý medvedíkovitý pes

Modroškvrnitý medvedíkovitý pes

Modroškvrnitý medvedíkovitý pes - charakteristika

inteligentnýoddanýhúževnatý
Veľkosť: veľký
Výška: 53 - 69 cm
Hmotnosť: 20 - 36 kg
Dĺžka života: 11 - 12 rokov

Modráčiky sú rýchli a kompaktní noční lovci pomenovaní podľa škvrnitého čierno-modrého vzoru lesklej srsti. Veľký samec môže dosahovať až 65 cm a 35 kg, samice sú menšie. Modroškvrnitý medvedíkovitý pes je svalnatý, ale elegantný. Ich šarm je neodolateľný. Túžia po náklonnosti a sú hlboko oddané tým, ktorí im ju poskytujú. Modroškvrnitý medvedíkovití psi majú obrovský lovecký apetít. Zanedbávané, nedostatočne zamestnané mývalie psy bez možnosti odreagovania svojich pevne zakorenených pudov si môžu vyvinúť problémové správanie, ako napríklad serenády pre susedov s hlasnou, smútočnou ”hudbou”. Elegantne krásny modrý mývalí pes je milý a láskavý šarmantný pes, ktorý možno rád drieme v tieni, ale pri prenasledovaní koristi je neúnavný, odvážny a cieľavedomý. Jeho neskutočný lovecký apetít sa musí usmerňovať.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Modroškvrnitý medvedíkovitý pes - obrázky

Modroškvrnitý medvedíkovitý pes vzhlad Modroškvrnitý medvedíkovitý pes vyzor Modroškvrnitý medvedíkovitý pes foto

Modroškvrnitý medvedíkovitý pes - starostlivosť

Starostlivosť o Bluetick Coonhound zahŕňa niekoľko kľúčových aspektov, ktoré zabezpečia jeho pohodu. Týmto energickým a spoločenským psom prospieva pravidelný pohyb, takže každodenné prechádzky a hry sú nevyhnutné na to, aby boli fyzicky a psychicky stimulované. Poskytovanie vyváženej a kvalitnej stravy a sledovanie ich hmotnosti pomáha udržiavať ich celkové zdravie. Potreby na starostlivosť sú minimálne, ale ich dlhé, strapaté uši by sa mali pravidelne kontrolovať a čistiť, aby sa predišlo infekciám. Okrem toho sú Bluetick Coonhoundi známi svojou vernosťou a náklonnosťou, takže pre ich šťastie je veľmi dôležité tráviť s nimi čas vrátane socializácie s inými psami a ľuďmi. A nakoniec, k zodpovednému vlastníctvu patrí aj bežná veterinárna starostlivosť, očkovanie a pravidelné zdravotné prehliadky, aby sa včas zachytili a riešili prípadné zdravotné problémy, čím sa zabezpečí dlhý a šťastný život vášho modrotekového mývalieho psa.

Povaha plemena: Modroškvrnitý medvedíkovitý pes

Bluetick Coonhoundi sú známi svojimi výraznými povahovými vlastnosťami, ktoré z nich robia vynikajúcich poľovných partnerov a zároveň cenených rodinných miláčikov. Tieto psy sa vyznačujú priateľskou a láskavou povahou. Často sa opisujú ako verní a oddaní svojim ľudským rodinám, pričom si vytvárajú silné putá so svojimi majiteľmi. Blueticky sú tiež veľmi energické a temperamentné, vyžadujú si dostatok pohybu a duševnej stimulácie, aby zostali šťastné a spokojné. Ich zvedavý a dobrodružný duch z nich robí prirodzených prieskumníkov, ktorí vždy túžia nasledovať svoj nos a skúmať nové vône. Aj keď sú vo všeobecnosti dobré s deťmi a inými domácimi zvieratami, ak sú socializované od mladého veku, ich silný lovecký pud môže niekedy spôsobiť, že majú sklon naháňať malé zvieratá. Celkovo sú Bluetick Coonhoundi inteligentní, nezávislí myslitelia s láskavou povahou, čo z nich robí skvelú voľbu pre aktívne rodiny, ktoré im môžu poskytnúť potrebnú duševnú a fyzickú stimuláciu.