Mops

Mops

Mops - charakteristika

očarujúcezlomyseľnémilujúce
Veľkosť: malý
Výška: 25 - 33 cm
Hmotnosť: 6 - 8 kg
Dĺžka života: 13 - 15 rokov

Mottom mopsov je latinská fráza ”multum in parvo” (veľa v malom) - výstižný opis tohto malého, ale svalnatého plemena. Vyskytujú sa v troch farbách: striebornej alebo marhuľovo-plavej s čiernou maskou na tvári, alebo úplne čiernej. Veľká okrúhla hlava, veľké, iskrivé oči a zvraštené obočie dávajú mopsom celý rad výrazov podobných ľudským - prekvapenie, šťastie, zvedavosť - ktoré tešia majiteľov už celé stáročia. majitelia mopsov hovoria, že ich plemeno je ideálny domáci pes. Mops je šťastný v meste alebo na vidieku, s deťmi alebo starými ľuďmi, ako jediný domáci maznáčik alebo vo svorke. Najlepšie sa im darí v miernom podnebí - ani príliš horúcom, ani príliš studenom, ale pri správnej starostlivosti môžu byť mopslíci rozkošní kdekoľvek. Kedysi bol mops zlomyseľným spoločníkom čínskych cisárov a neskôr maskotom holandského kráľovského rodu Orangeovcov, dnes ho zbožňujú milióny fanúšikov na celom svete. Mops žije preto, aby miloval a bol milovaný na oplátku.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Mops - starostlivosť

Affenpug nevyžaduje veľa "tvrdého" cvičenia, ako je napríklad agility. Udržujte si však sviežosť miešaním bežných miest na prechádzky. Psy s nižšou energiou, ako je Affenpug, vezmite na miesta, ako sú obchody a reštaurácie priateľské k domácim zvieratám, ktoré poskytujú stimuláciu bez toho, aby sa vaše šteňa vyčerpalo. Affenpugy sú zvyčajne veľmi motivované jedlom a majú radi puzzle hračky a iné spôsoby, ako získať pochúťky.

Povaha plemena: Mops

Affenpug sa zvyčajne uspokojí s krátkou dennou prechádzkou, ktorá trvá pol hodiny alebo o niečo dlhšie. To z nich robí skvelého spoločníka pre rodičov domácich zvierat, ktorí nemajú záujem o dlhé túry. To však neznamená, že by sa mal pohyb úplne vynechať. Ak sa prechádzky bežne vynechávajú, Affenpug sa začne nudiť a možno aj ničiť. Affenpug môže byť dobrým bytovým psom so znalým psím rodičom. Majte však na pamäti, že obe rodičovské plemená sú známe tým, že sú hlučné. Ak si nie ste istí svojimi výcvikovými schopnosťami, vedzte, že Affenpug môže byť dosť hlučný.