Nemecký drôtosrstý stavač

Nemecký drôtosrstý stavač

Nemecký drôtosrstý stavač - charakteristika

láskavýhorlivýnadšený
Veľkosť: veľký
Výška: 56 - 66 cm
Hmotnosť: 23 - 32 kg
Dĺžka života: 14 - 16 rokov

V ramenách dosahujú výšku až 26 palcov a sú o niečo vyššie a ťažšie ako ich blízky príbuzný, nemecký krátkosrstý stavač. Sú vyrovnaní, dobre osvalení, pružní a obratní. Drsná drôtená srsť ich chráni pred tŕnistým podrastom a nepriaznivým počasím a huňatá brada a obočie dotvárajú inteligentný, svetácky výraz. ”Potreba behať v prírode je nevyhnutná!” hovorí jeden majiteľ veteránov. ”Toto plemeno nebude šťastné, ak bude celý deň ležať na gauči.” Sú to bystré a dychtivé psy, ale ich nezávislá, zvedavá povaha môže frustrovať začínajúcich majiteľov. Hodí sa pre tých, ktorí hľadajú milujúceho spoločníka, ktorý má rád šport a spoločenstvo. Ušľachtilý nemecký drôtosrstý stavač so svojou športovou srsťou odolnou voči poveternostným vplyvom a prístupom k práci je všestranný, robustný pes, ktorý sa vyžíva v aktivitách vonku. V domácnosti je horlivým, láskavým a zábavným rodinným spoločníkom.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Nemecký drôtosrstý stavač - obrázky

Nemecký drôtosrstý stavač vzhlad Nemecký drôtosrstý stavač vyzor Nemecký drôtosrstý stavač foto

Nemecký drôtosrstý stavač - starostlivosť

Nemecký drôtosrstý stavač bol špeciálne vyšľachtený na celodenný lov v teréne a takéto aktivity mu prinášajú obrovskú radosť. Aj keď sa neloví, na uspokojenie svojich fyzických potrieb potrebuje denne dostatok pohybu. Hoci sa dokážu prispôsobiť životu v interiéri, prospieva im ľudská spoločnosť a interakcia. Vzhľadom na ich schopnosť skákať je dôležité, aby boli uzavreté v bezpečnom priestore s plotom vysokým aspoň šesť stôp, ktorý je odolný voči kopaniu alebo úteku. Poskytnutie krytého výbehu pre psov môže byť pre nich ideálnou možnosťou vonkajšieho úkrytu.

Povaha plemena: Nemecký drôtosrstý stavač

Nemecký drôtosrstý stavač je láskavý a verný spoločník svojej rodiny. K známym ľuďom je priateľský, k cudzím však môže byť rezervovaný a zdržanlivý. Ak vyrastá v rodinnom prostredí, vytvára si silné väzby s každým, ale môže mať obľúbenú konkrétnu osobu. Okrem toho, že je to skúsený lovecký pes, má veľmi rád ľudskú spoločnosť a darí sa mu ako cennému členovi domácnosti, ak má dostatok fyzického a duševného pohybu. Vďaka svojej ostražitej povahe slúži GWP ako spoľahlivý strážny pes, ktorý upozorňuje štekaním, keď sa k jeho územiu priblížia neznáme osoby. Môže byť majetnícky voči svojim veciam a blízkym a môže prejavovať agresiu voči neznámym psom. V prípade nebezpečenstva bude statočne brániť svoj domov a rodinu. Včasná socializácia je pre toto plemeno, rovnako ako pre iné, nevyhnutná. Pri výcviku je účinnejšie používať rázne "nie", než sa uchyľovať k surovému alebo hrubému zaobchádzaniu. Rešpektovanie jeho inteligencie a práca s jeho silnou túžbou vyhovieť prinesie pozitívne výsledky pri výcviku a poslušnosti.

Podobné plemená