Nemecký krátkosrstý stavač

Nemecký krátkosrstý stavač

Nemecký krátkosrstý stavač - charakteristika

priateľskýinteligentnýochotný potešiť
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 53 - 64 cm
Hmotnosť: 20 - 32 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

Samce nemeckých krátkosrstých stavačov merajú v ramenách 60 až 65 cm a vážia od 20 do 30 kg, samice sú menšie. Srsť je jednofarebná pečeňová (červenohnedá) alebo pečeňová a biela s výraznými vzormi. Tmavé oči žiaria nadšením a priateľskosťou. Sú stavané na dlhé dni práce na poli alebo pri jazere, sú známe svojou silou, rýchlosťou, obratnosťou a vytrvalosťou. ”Ušľachtilý” a ”aristokratický” sú slová, ktoré sa často používajú na opísanie celkového vzhľadu. Celkovo sú to šťastní, cvičiteľní domáci miláčikovia, ktorí sa pevne pripútajú k svojej rodine. Vždy sú pripravení na fyzické aktivity, ako je behanie, plávanie, organizované psie športy - vlastne čokoľvek, pri čom spália časť svojej bezhraničnej energie a zároveň strávia čas vonku s ľudským kamarátom. Všestranný, stredne veľký nemecký krátkosrstý strážny pes je nadšený psík každého druhu, ktorému prospieva intenzívny pohyb, pozitívny výcvik a veľa lásky.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Nemecký krátkosrstý stavač - obrázky

Nemecký krátkosrstý stavač vzhlad Nemecký krátkosrstý stavač vyzor Nemecký krátkosrstý stavač foto

Nemecký krátkosrstý stavač - starostlivosť

Nemecké krátkosrsté stavače (GSP) sa neodporúčajú do bytov. Darí sa im v domoch s aktívnymi jedincami, ktorí majú priestranný dvor obklopený bezpečným, vysokým plotom. Sú vyšľachtené na to, aby mali vytrvalosť a energiu na dlhé dni v teréne, pravidelný pohyb je pre ich pohodu veľmi dôležitý. Nedostatok pohybu môže viesť k nervozite a deštruktívnemu správaniu. Naplánujte im fyzickú aktivitu aspoň na hodinu každý deň. GSP majú veľmi radi náročné túry, dlhé prechádzky a energické hry na aportovanie. Pri dostatočnom pohybe sa môžu dobre prispôsobiť životu v domácnosti ako domáce psy. Vzhľadom na ich vrodenú zvedavosť a inteligenciu sa odporúča umiestniť mladého psa GSP do klietky, ak nie je možný dohľad, aby sa predišlo prípadným neplechám. Hoci je známe, že GSP dobre spolupracujú s ľuďmi, ich poľovnícky pôvod môže prispieť k nezávislému mysleniu. Ich výcvik si vyžaduje láskavosť, dôslednosť a metódy pozitívneho posilňovania zahŕňajúce odmeny za jedlo a pochvalu. Tvrdé zaobchádzanie s nimi spôsobí len to, že budú tvrdohlavejšie a menej spolupracovať. Aby bol výcvik pútavý, odporúča sa udržiavať sedenia krátke a ukončiť ich pozitívnou pochvalou za dosiahnuté úspechy. Poskytnutím dostatočného množstva pohybu, stimulujúceho prostredia a pozitívnych výcvikových techník si môžete vypestovať dobre prispôsobeného a poslušného psa GSP, s ktorým bude radosť byť.

Povaha plemena: Nemecký krátkosrstý stavač

Nemecký krátkosrstý stavač (GSP) je známy svojou inteligenciou, priateľskosťou a ochotou potešiť. Toto plemeno pristupuje ku všetkému s nadšením, prejavuje sebavedomé a stabilné správanie bez toho, aby bolo nervózne alebo uletené. Aj keď si GSP vytvára silné väzby s každým členom rodiny, môže mať špeciálneho obľúbeného člena. Nemajú však radi, keď zostanú sami, a môže sa u nich vyvinúť separačná úzkosť. Dobre sa im darí ako domácim psom, ktorí ocenia skôr blízku spoločnosť než držanie na dvore alebo v búde. Jednou z pozoruhodných vlastností GSP je ich vysoká vycvičenosť. Sú vnímavé na učenie a majú radi duševnú stimuláciu, ktorú výcvik poskytuje. Temperament GSP môže byť ovplyvnený rôznymi faktormi vrátane genetiky, výcviku a socializácie. Pri výbere šteniatka sa odporúča vybrať si také, ktoré má príjemný temperament, vyznačuje sa zvedavosťou, hravosťou a ochotou priblížiť sa k ľuďom a komunikovať s nimi. Rozhodnite sa radšej pre šteniatko stredného vzrastu než pre šteniatko, ktoré prejavuje nadmernú agresivitu voči kamarátom z vrhu alebo pre šteniatko, ktoré je príliš bojazlivé a bojazlivé. Stretnutie aspoň s jedným z rodičov, zvyčajne s matkou, vám môže poskytnúť predstavu o ich temperamente a uistiť sa, že vám vyhovuje. Takisto môže byť užitočné stretnúť sa so súrodencami alebo inými príbuznými rodičov šteňaťa, aby ste získali ďalšie informácie o ich potenciálnych vlastnostiach v dospelosti. Včasná socializácia je pre GSP kľúčová, pretože ich vystavuje širokému spektru ľudí, pohľadov, zvukov a zážitkov. Zapísanie šteniatka GSP do triedy škôlky pre šteniatka je vynikajúci spôsob, ako začať jeho cestu socializácie. Pravidelné pozývanie návštev, vodenie do rušných parkov, obchodov so psami a voľné prechádzky za susedmi pomôžu zdokonaliť ich sociálne zručnosti. Správnou socializáciou a výcvikom zabezpečíte, že z vášho GSP vyrastie všestranný a vyrovnaný pes, ktorý sa dokáže prispôsobiť rôznym prostrediam a situáciám.