Nemecký pinč

Nemecký pinč

Nemecký pinč - charakteristika

odvážnyinteligentnýživý
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 43 - 51 cm
Hmotnosť: 11 - 20 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Elegantné, lesklé nemecké pinče sú skutočným potešením pre milovníkov psov. Sú pútavé a elegantné, ale vo všetkých ohľadoch úprimne psie - nič prehnané ani výstredné. Priemernému dospelému človeku budú stáť približne po kolená. Svaly sa vlnia pod trblietavou srsťou červenej alebo čierno-modrej farby s červenými odleskami. V podlhovastej klinovitej hlave je vznešenosť a tmavé oči sú ostražité a dychtivé. Nemecký pinč sa pohybuje silnou, voľnou a ľahkou chôdzou, ktorá vám napovie, že ide o sebavedomého spoločníka, ktorý je pripravený na všetko, čo mu deň prinesie. Elegantný nemecký pinč patrí medzi najstaršie nemecké plemená a je prototypom ostatných plemien pinčov. Tento energický, mimoriadne inteligentný pes sa spočiatku používal ako lovec potkanov, ale dá sa vycvičiť na všetky druhy kynologických prác.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Nemecký pinč - obrázky

Nemecký pinč vzhlad Nemecký pinč vyzor Nemecký pinč foto

Nemecký pinč - starostlivosť

Nemecké pinče sú aktívne a potrebujú každodenný pohyb, buď prostredníctvom dobrého behu na dvore, alebo dvoch dlhých prechádzok na vodítku. Pri cvičení na svojho nemeckého pinča dohliadajte, pretože sa bude hnať za všetkým, čo stojí za to. Ak im poskytnete dostatok pohybu, budú v poriadku aj v byte, ale uprednostňujú domov s oploteným dvorom, na ktorom sa môžu hrať. Nie sú však vhodné na pobyt vonku na plný úväzok v búde alebo vo výbehu; najlepšie sa im darí v kruhu rodiny. Je to pracovné plemeno psa, ktoré má rado, keď má prácu. Nestimulovaný, netrénovaný a necvičený nemecký pinč sa môže vydať na strastiplnú cestu nudy a ničenia. Dajte im niečo, na čom môžu pracovať, keď budete preč, napríklad interaktívne hračky alebo Kongy s mrazeným arašidovým maslom. Nie sú to žiadne gaučové bábätká, ktoré by sa spokojne povaľovali celý deň a pochutnávali si na bonbónoch. Výcvik v prepravke prospieva každému psovi a je láskavým spôsobom, ako zabezpečiť, aby váš nemecký pinč nemal v dome nehody alebo sa nedostal do vecí, do ktorých by nemal. Tak ako mnoho iných psov, aj nemecký pinč môže byť ako šteniatko a aj v dospelosti deštruktívny. Výcvik v prepravke je pre ich vlastnú bezpečnosť. Klietka je tiež miestom, kam sa môžu uchýliť a zdriemnuť si. Výcvik na prepravku v mladom veku pomôže vášmu pinčovi akceptovať uzavretie, ak by niekedy musel byť umiestnený v internáte alebo hospitalizovaný. Nikdy však nezatvárajte pinča do prepravky na celý deň. Nie je to väzenie a nemali by v nej tráviť viac ako niekoľko hodín v kuse, okrem noci, keď spia. Nie sú stvorené na to, aby strávili svoj život zavreté v prepravke alebo búde. Cvičenie, výcvik a stanovenie domácich pravidiel pre nemeckého pinča - to všetko pomôže zabezpečiť, aby bol váš spoločník dobre vychovaný. Zmierňuje to stres pre vás aj pre neho a poskytuje príležitosti na nadviazanie vzťahov.

Povaha plemena: Nemecký pinč

Nemecký pinč má silnú vôľu, je oddaný a potrebuje dôsledného a pevného majiteľa. Ak sa im v mladosti nestanovia pravidlá, môžu ovládnuť domácnosť. S výcvikom a dôslednosťou sa nemecké pinče rýchlo naučia. Prirodzene sú podozrievavé voči cudzím ľuďom, preto sú z nich vynikajúce strážne psy. Temperament ovplyvňuje viacero faktorov vrátane dedičnosti, výcviku a socializácie. Šteniatka s pekným temperamentom sú zvedavé a hravé, ochotne sa približujú k ľuďom a nechávajú sa nimi držať. Ak máte možnosť, možno si budete chcieť vybrať šteniatko stredného vzrastu, nie to, ktoré bije svojich kamarátov z vrhu alebo to, ktoré sa schováva v kúte. Ak môžete, môže vám pomôcť stretnúť sa aspoň s jedným z rodičov - zvyčajne je k dispozícii matka - aby ste zistili, či majú príjemný temperament, ktorý vám vyhovuje. Stretnutie so súrodencami alebo inými príbuznými rodičov je tiež užitočné na posúdenie toho, aké bude šteniatko, keď vyrastie. Ako každý pes, aj nemecký pinč potrebuje v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka nemeckého pinča vyrástol všestranný pes. Zapísať ich do triedy šteniatok je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie psov do rušných parkov, obchodov, kde je povolený vstup so psami, a na nenáročné prechádzky za susedmi im tiež pomôžu vypilovať ich sociálne zručnosti. Sú ako rozpustilé dieťa, ktoré bude skúšať vaše hranice. Iste, rýchlo sa vycvičia v domácnosti a sú celkom dobre cvičiteľní aj v iných ohľadoch, ale chcú vedieť, čo im môže prejsť. Na to, aby ste nemeckého pinča zvládli a získali si jeho rešpekt, potrebujete psychickú a fyzickú silu. Musia mať silného vodcu, ktorého autorita je zmiernená trpezlivosťou a rešpektom. Ak nie ste pokojný človek alebo nedokážete povedať nie a myslieť to naozaj vážne, prípadne nemáte záujem venovať sa hĺbkovému výcviku, hľadajte inde.