Nemecký špic trpasličí

Nemecký špic trpasličí

Nemecký špic trpasličí - charakteristika

zvedavýodvážnyživý
Veľkosť: malý
Výška: 15 - 18 cm
Hmotnosť: 1 - 3 kg
Dĺžka života: 12 - 16 rokov

Pomeranian v sebe spája drobnú postavu (najviac tri kilogramy) a impozantné správanie veľkého psa. Bohatá dvojitá srsť s volánmi presahujúcimi cez hruď a plecia sa vyskytuje v takmer dvoch desiatkach farieb, s rôznymi vzormi a značkami, ale najčastejšie sa vyskytuje v oranžovej alebo červenej farbe. Bdelý a inteligentný pomeranian sa dá ľahko vycvičiť a je dobrým strážnym psom a živým domácim miláčikom pre rodiny s deťmi, ktoré sú dosť staré na to, aby vedeli rozlíšiť psa od hračky. Nemecké špice trpasličie sú aktívne, ale dajú sa cvičiť hrou v interiéri a krátkymi prechádzkami, takže sú spokojné v meste aj na predmestí. Ľahko zvládnu triky a hry, hoci ich obľúbenou činnosťou je poskytovať radosť a spoločnosť svojmu výnimočnému človeku. Drobný pomeranian, ktorý je už dlho obľúbený u kráľovskej rodiny aj u obyčajných ľudí, bol nazývaný ideálnym spoločníkom. Nádherná srsť, usmievavá, líščia tvár a živá osobnosť pomohli pomeranianom stať sa jedným z najobľúbenejších plemien malých psov na svete.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Nemecký špic trpasličí - obrázky

Nemecký špic trpasličí vzhlad Nemecký špic trpasličí vyzor Nemecký špic trpasličí foto

Nemecký špic trpasličí - starostlivosť

Pomerančeky sú veľmi aktívne vo vnútri a sú dobrou voľbou pre obyvateľov bytov a ľudí bez oploteného dvora. Majú strednú úroveň aktivity a denne si užijú niekoľko krátkych prechádzok alebo hier. Sú pozoruhodne výdatní a majú radi dlhšie prechádzky, ale vždy majte na pamäti, že sú malí a citliví na teplo. Radi sa hrajú a môžu sa ľahko nudiť, preto im nezabudnite dať veľa hračiek a často ich obmieňajte, aby mali vždy niečo nové. Majú radi najmä hračky, ktoré sú pre nich výzvou. Aktivita, ktorá bude teba aj tvojho Poma baviť, je tréning trikov. Pomovia sa radi učia nové veci a sú radi stredobodom pozornosti, takže učenie trikov je perfektný spôsob, ako si s nimi vytvoriť puto a zároveň im poskytnúť pohyb a duševnú stimuláciu. Majú krátku dobu pozornosti, preto nech sú tréningy krátke a zábavné. Odmeňte svojho Poma pochvalou, pamlskami alebo hrou vždy, keď správne vykoná povel alebo urobí niečo iné, čo sa vám páči.

Povaha plemena: Nemecký špic trpasličí

Extrovertný pomeranian je inteligentný a temperamentný. Rád spoznáva nových ľudí a dobre vychádza s inými zvieratami, hoci si niekedy myslí, že je oveľa väčší, ako je. Nedovoľte mu, aby vyzýval väčšie psy v jeho mylnom presvedčení, že je ich veľkosti alebo väčší. Ostražití a zvedaví pomeriáni sú výbornými strážnymi psami a budú štekať na všetko, čo nie je bežné. Naučte ich však prestať štekať na povel, inak by mohli štekať celý deň. Temperament je ovplyvnený viacerými faktormi vrátane dedičnosti, výcviku a socializácie. Šteňatá s pekným temperamentom sú zvedavé a hravé, ochotne sa približujú k ľuďom a nechávajú sa nimi držať. Vyberte si šteniatko stredného vzrastu, ktoré je ochotné pekne sedieť na vašich kolenách, nie to, ktoré bije svojich kamarátov z vrhu alebo to, ktoré sa schováva v kúte. Agresivita a plachosť nie sú vlastnosti, z ktorých vaše šteňa Pom vyrastie. Vždy sa zoznámte aspoň s jedným z rodičov - zvyčajne je k dispozícii matka - aby ste sa uistili, že majú príjemné povahy, ktoré vám vyhovujú. Stretnutie so súrodencami alebo inými príbuznými rodičov je tiež užitočné na posúdenie toho, aké bude šteňa, keď vyrastie. Mali by byť priateľské, pokojné, tiché a ľahko sa s nimi žije. Ako každý pes, aj pomarančovité potrebujú v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho šteňaťa poma vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy škôlky pre šteňatá je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, kde sú povolené psy, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.