Nemecký špic vlčí

Nemecký špic vlčí

Nemecký špic vlčí - charakteristika

priateľskýživýspoločenský
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 43 - 46 cm
Hmotnosť: 16 - 20 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Títo hranatí, robustní spoločníci pochádzajú z rovnakého starobylého kmeňa ako iné typy špicov, napríklad pomerianov a samojedov. Typicky má Nemecký špic vlčí líščiu tvár, špicaté uši, bohatú srsť a chvost s perami nesený vysoko nad chrbtom. Jedinečnou charakteristickou vlastnosťou plemena - a jedným z najpôvabnejších znakov v celej psej ríši - sú ”okuliare”. Tieto tiene a znaky okolo očí vyvolávajú dojem, že pes nosí značkové okuliare. Okuliare upozorňujú na pozorný, inteligentný výraz. Sympatický Nemecký špic vlčí je stredne veľký špicatý pes s bohatou srsťou, ktorý je známy výraznými ”okuliarmi” na svojej líščej tvári. Nemecký špic vlčí pochádza z Holandska a nadalej zostáva symbolom holandského vlastenectva.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Nemecký špic vlčí - obrázky

Nemecký špic vlčí vzhlad Nemecký špic vlčí vyzor Nemecký špic vlčí foto

Nemecký špic vlčí - starostlivosť

Keeshond, ktorý bol najprv vyšľachtený pre život na lodi a neskôr ako spoločenský pes, sa naučil byť šťastný v relatívne malom priestore. Môže veselo žiť v byte, v dome s veľkým dvorom alebo na lodi. Dôležitejšia ako priestor je pre keeshonda potreba žiť v dome so svojou rodinou. Keďže je to spoločenské plemeno, je nevyhnutné, aby mohol zdieľať čo najviac aspektov života svojich majiteľov. Ak ho necháte celé hodiny bez dozoru na dvore s malým alebo žiadnym kontaktom s rodinou, začne sa nudiť a jeho prirodzený sklon k štekaniu sa zintenzívni. Ak mu to dovolíte, môže sa z neho stať nepríjemný štekot. Ak neplánujete denne tráviť kvalitný rodinný čas s keeshondom v dome, mali by ste zvážiť iné plemeno. Hoci každému psovi prospieva pohyb, keeshond ho nevyžaduje veľa. Vo všeobecnosti sa napríklad nepovažuje za plemeno vhodné pre bežcov na dlhé trate. V záujme vlastného aj jeho zdravia však plánujte aspoň jednu intenzívnu prechádzku denne. Keeshond nemá rád horúce podnebie; najšťastnejší a najpohodlnejší je v chladnom počasí. Počas horúcich dní ho držte vnútri v klimatizovanom dome alebo v blízkosti ventilátorov. Niektorí keeshondi si radi poležia aj v malom detskom brodítku naplnenom chladnou vodou.

Povaha plemena: Nemecký špic vlčí

Keeshond bol vyšľachtený skôr ako spoločník než ako strážny pes. Nie je to lovec, ani nemá vrodenú túžbu po nejakej špeciálnej práci. Je to predovšetkým oddaný priateľ. Je tiež inteligentný a veľmi dobre cvičiteľný. V skutočnosti je taký inteligentný, že dokáže byť aj trochu zlomyseľný. Pri týchto kamarátoch očakávajte neočakávané. Napriek tomu si toto plemeno ľahko osvojí správne psie spôsoby a dokáže si dobre počínať v kruhu poslušnosti. Keeshond je živý, čulý pes plný osobnosti. Keď je nadšený alebo šťastný, rád sa o svoju radosť podelí s každým a často sa točí v kruhu. Jeho spoločenská osobnosť, ako aj láska k dospelým aj deťom si ho získavajú u všetkých. Ako každý pes, aj keeshond potrebuje včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho keeshondieho šteňaťa vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy šteniatkovej škôlky je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, kde je povolený vstup so psami, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.