Norvičský teriér

Norvičský teriér

Norvičský teriér - charakteristika

láskavýostražitýzvedavý
Veľkosť: malý
Výška: 25 cm
Hmotnosť: 5 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Norvičský teriér patrí medzi najmenšie pracovné teriéry, v ramenách meria najviac 25 cm a váži približne 5 kg. Pod tvrdou, drôtenou srsťou sa skrýva zavalitý, mohutný pes. Norwichi sú veľkí ako hračky, ale nie sú to psy so saténovým vankúšikom - pôvodne boli vyšľachtení ako tvrdí a nebojácni krysaříci. Od svojho dvojníka, norfolkského teriéra, sa odlišujú vztýčenými, špicatými ušami. Veselí, nebojácni a niekedy aj panovační norwichi sú dostatočne energickí na to, aby sa celý deň hrali aport, ale dostatočne láskaví na to, aby si mohli užívať hodiny na kolenách so svojím obľúbeným človekom. Na toto múdre, ale niekedy tvrdohlavé plemeno najlepšie zaberajú krátke, pozitívne tréningy. Celkovo psa vystihujú tri slová: roztomilý, rozkošný a milý. Norwichské teriéry sú odvážne malé zemité psy pomenované podľa svojho rodného mesta v Anglicku. Staré klišé ”veľký pes v malom balení” vzniklo pre plemená, ako je norwich, ktoré môžu zabudnúť na to, že merajú len 25 cm.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Norvičský teriér - obrázky

Norvičský teriér vzhlad Norvičský teriér vyzor Norvičský teriér foto

Norvičský teriér - starostlivosť

Norwichský teriér je inteligentný pracovný pes. Najšťastnejší je, keď má prácu. Výcvik tohto plemena môže byť pomerne jednoduchý, pokiaľ mu poskytnete jasné a dôsledné pravidlá a výcvik. Ďalším spôsobom, ako udržať norwichského teriéra zaujatého a so záujmom o učenie, je urobiť výcvik zaujímavým, a nie opakujúcim sa. Výcvik v domácnosti môže byť náročný a môže si vyžadovať značné množstvo času a trpezlivosti. Používajte prepravku, aby ste zabránili nehodám v domácnosti. Výcvik v prepravke je prospešný pre každého psa a je to láskavý spôsob, ako zabezpečiť, aby váš norwichský teriér nemal v dome nehody alebo sa nedostal k veciam, ku ktorým by nemal. Klietka je tiež miestom, kam sa môže uchýliť na spánok. Nikdy však nezatvárajte norwicha do prepravky na celý deň. Norwichské teriéry sú ľudské psy a nie sú určené na to, aby trávili svoj život zavreté v klietke alebo búde. Norwichské teriéry si vyžadujú každodenný pohyb a ako mnohé plemená teriérov majú dostatok energie. Sú z nich skvelí spoločníci na prechádzky a ich požiadavky na pohyb možno splniť niekoľkými intenzívnymi 10- alebo 15-minútovými prechádzkami denne alebo hrou v oplotenom areáli. Je dôležité, aby norwichský teriér zostal na vodítku, keď nie je v oplotenom priestore, inak môže jeho silná túžba po naháňaní spôsobiť, že vbehne priamo pred auto. Hoci je norwichský teriér známy tým, že šteká, môže žiť v byte, ak sú splnené jeho potreby stimulácie a pohybu.

Povaha plemena: Norvičský teriér

Norwichský teriér je známy svojou láskavou povahou. Vo všeobecnosti miluje každého a bude sa dobre cítiť v domácnostiach s viacerými domácimi zvieratami a deťmi. Jeho citlivá inteligencia a ostražitá povaha zaručujú, že zašteká na poplach, ak zbadá niečo alebo niekoho podozrivého v blízkosti svojho domova. Norwichské teriéry majú svoju vlastnú myseľ, ale vo všeobecnosti sa tešia zo života a radi robia radosť sebe aj svojim majiteľom. Sú malí, ale to neznamená, že by ste ich mali príliš rozmaznávať alebo rozmaznávať. To jednoducho vedie k problémom so správaním. Norwich je aktívny a rád sa hrá s loptičkami a hračkami alebo sa len tak hrá s ľuďmi, ktorých má rád. Darí sa mu v spoločnosti ľudí a úplne zapadne do vášho života. Ako každý pes, aj norwichský teriér potrebuje včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho šteniatka norwichského teriéra vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy šteniatok je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, kde sú povolené psy, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.