Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Pikardský ovčiarsky pes

Pikardský ovčiarsky pes

Pikardský ovčiarsky pes - charakteristika

lojálnydobrosrdečnýpozorný
Veľkosť: veľký
Výška: 55 - 65 cm
Hmotnosť: 23 - 32 kg
Dĺžka života: 12 - 13 rokov

Pikardský ovčiarsky pes sa dá spoznať na míľu vďaka vztýčeným ušiam vysokým 10 až 12 cm, vlnitej plavej srsti a silnému chvostu, ktorý sa zužuje do tvaru písmena J. Samce sú vysoké až 60 cm a samice až 50 cm. Oči sú tmavé a lesklé a obdĺžniková hlava je vybavená strapatým obočím, bradou a fúzmi - je to obraz rozvážneho a svetáckeho Francúza. Pikardský ovčiarsky pes je ideálny spoločník pre športovo založených majiteľov. Ich robustná konštitúcia, obratnosť a bezhraničná energia z nich robia nadšených partnerov pri všetkých druhoch športov, hier a zábavy v prírode. Cvičenie je nevyhnutnosťou; dlhodobá nečinnosť a zanedbávanie pravdepodobne privedú tieto citlivé, mimoriadne inteligentné psy k deštruktívnemu správaniu. Pikardský ovčiarsky pes je štíhly pastiersky pes so silnou kostrou a robustnou stavbou tela. Pikardy strávili stáročia ako samostatní riešitelia problémov, takže na zvládnutie ich tvrdohlavosti je potrebná včasná socializácia a pozitívny výcvik.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Pikardský ovčiarsky pes - obrázky

Pikardský ovčiarsky pes vzhlad Pikardský ovčiarsky pes vyzor Pikardský ovčiarsky pes foto

Pikardský ovčiarsky pes - starostlivosť

Aj keď sú rastliny Berger Picards vo všeobecnosti nenáročné na údržbu, vyžadujú si určitú nevyhnutnú starostlivosť, aby sa zabezpečila ich dobrá kondícia. Jedným z kľúčových aspektov je starostlivosť, pretože majú drsnú, dvojitú srsť, ktorá si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, aby sa zabránilo tvorbe rohoží a udržalo sa jej zdravie. Odporúča sa ich srsť kefovať aspoň raz týždenne a v prípade potreby kúpať, pričom občas je potrebné ich profesionálne upraviť. Tieto aktívne psy si vyžadujú aj dostatok pohybu, ideálne približne 30 minút denne, ktorý môže zahŕňať aktivity, ako sú prechádzky, behanie, aportovanie alebo návštevy psieho parku. Výcvik je vzhľadom na ich inteligenciu nevyhnutný, ale ich tvrdohlavosť si vyžaduje včasné a dôsledné úsilie. Pravidelné prehliadky a očkovania sú nevyhnutnosťou a rýchle návštevy veterinára, keď je váš berger pikard chorý alebo zranený, zabezpečia jeho trvalú pohodu.

Povaha plemena: Pikardský ovčiarsky pes

Berger Picard je vysoko inteligentný, vďaka čomu sa rýchlo učí a dokáže riešiť problémy. Ochotne sa zapája do výcviku a mentálnych výziev. Charakteristickou vlastnosťou berger pikardov je vernosť; vytvárajú si hlboké putá s rodinou a prejavujú náklonnosť a oddanosť voči svojim majiteľom. Keď však ide o cudzích ľudí, berger pikardy bývajú zdržanlivé a opatrné, prirodzene slúžia ako výborné strážne psy, pretože chránia svojich blízkych. Ich nezávislá povaha môže niekedy smerovať k tvrdohlavosti, ale dôsledným a trpezlivým výcvikom sa táto vlastnosť dá pozitívne zvládnuť. Okrem toho sú to prispôsobivé psy, ktoré dokážu prosperovať v rôznych prostrediach, či už je to rušné mesto alebo vidiecka farma, pokiaľ majú dostatok pohybu a duševnej stimulácie. Zakorenené v ich histórii ako pastierskych psov, často si zachovávajú silné pastierske inštinkty a niekedy sa pokúšajú hnať členov rodiny alebo iné domáce zvieratá. Napriek ich huňatému vzhľadu je ich srsť pomerne nenáročná na údržbu, čo z nich robí atraktívnu voľbu pre rodiny, ktoré hľadajú plemeno menej náročné na starostlivosť. Po včasnej socializácii a vhodnom výcviku sú bergerské pikardy vynikajúcimi rodinnými miláčikmi, ktorí sú cenení pre svoju jedinečnú kombináciu inteligencie, lojality a nezávislého ducha.