Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Plavý bretónsky baset

Plavý bretónsky baset

Plavý bretónsky baset - charakteristika

inteligentnýveselýodhodlaný
Veľkosť: malý
Výška: 32 - 39 cm
Hmotnosť: 12 - 16 kg
Dĺžka života: 12 - 12 rokov

Basset Fauve de Bretagne, známy aj ako plavý bretónsky baset, je malý, zavalitý, drsne osrstený odolný pes, ktorý je na svoju veľkosť energický a rýchly. Tento baset dobre vychádza s deťmi a inými domácimi zvieratami. Výcvik a socializácia sú nevyhnutné, inak môže psík robiť neplechu. Nie sú to nepríjemní štekali, spoznáte však, ak cez dvor prebehne králik, pretože potom dajú najavo svoj hlas a začnú ho nahánať. Toto plemeno je rovnako šťastné pri potulkách v teréne, ako aj schúlené vedľa rodiny na pohovke. Inteligentný, odvážny a odhodlaný baset je seriózny lovec, ktorý sa ľahko prispôsobí rôznym druhom zveri a terénu. Je to rovnako vynikajúci spoločník, veselý, inteligentný a ochotný potešiť.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Plavý bretónsky baset - obrázky

Plavý bretónsky baset vzhlad Plavý bretónsky baset vyzor Plavý bretónsky baset foto

Plavý bretónsky baset - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u basseta fauve de Bretagne by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Baset Fauve de Bretagne má vysokú energiu a je nepravdepodobné, že by mal sklon k priberaniu, ak nemá dostatok pohybu. Dbajte na to, aby váš pes mal aspoň jednu dobrú polhodinovú až hodinovú prechádzku denne, pričom do nej primiešajte niekoľko dobrých, aktívnych hier a kratších prechádzok. Denne im kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte psovi nechty, kým nie sú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Vašou hlavnou starosťou, pokiaľ ide o starostlivosť o vášho baseta fauve de Bretagne, bude udržiavanie zdravia ústnej dutiny. Zuby by ste im mali čistiť denne, pretože malé plemená sú náchylné na zubné problémy. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Plavý bretónsky baset

Basset Fauve de Bretagnes sú skvelé psy pre každého. V takom malom a robustnom tele majú veľa energie. Tieto psy milujú pobyt vonku, pretože pôvodne boli určené na lov popri svojich ľudských kolegoch. Sú tiež veľmi inteligentné a mentálna stimulácia je pre ne rovnako dôležitá ako fyzický pohyb. Pokiaľ ide o výcvik, môžu byť trochu tvrdohlavé, ale dobre reagujú na jemných a dôsledných majiteľov, ktorí vedia, čo robia. Vo všeobecnosti sú priateľské ku každému, ale dajú vám vedieť, ak sa k dverám priblíži niekto cudzí. Nie sú určené na to, aby boli strážnymi psami, ale sú húževnaté a svoju rodinu budú chrániť bez ohľadu na všetko. Tieto rozkošné šteniatka sú verné a nežné. Dokážu vychádzať s každým v domácnosti, ale môžu naháňať menšie domáce zvieratá.