Pointer

Pointer

Pointer - charakteristika

lojálnypracovitývyrovnaný
Veľkosť: veľký
Výška: 58 - 71 cm
Hmotnosť: 20 - 34 kg
Dĺžka života: 12 - 17 rokov

Ušľachtilý pointer je dokonalým vyjadrením psej sily a pôvabu. Pointeri sú nespornými aristokratmi športového sveta, nesú sa hrdo a sú schopní veľkej rýchlosti a obratnosti. Srsť sa vyrába vo viacerých farbách, jednofarebná alebo so vzormi - ale ako obdivovatelia tohto plemena radi hovoria, dobrý pointer nemôže mať zlú farbu. Veľký samec môže mať v ramenách 65 cm a vážiť až 35 kg; malá sučka môže vážiť len 20 kg a mať 55 cm. Pointer je dokonalým vyjadrením psej sily a pôvabu. Názov plemena je jeho pracovnou náplňou: Pointery ukazujú na lovnú zver a ukazujú už celé stáročia. Vysokoenergetický pointer je vynikajúcim spoločníkom bežca.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Pointer - obrázky

Pointer vzhlad Pointer vyzor Pointer foto

Pointer - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u nemeckého dlhosrstého stavača by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Ak sa nemecký dlhosrstý ohař správne necvičí, je náchylný na priberanie na váhe a má vysokú hladinu energie. Dbajte na to, aby váš pes absolvoval aspoň niekoľko polhodinových až hodinových prechádzok denne, do ktorých sa zamieša niekoľko dobrých, aktívnych hier a kratších prechádzok. K udržaniu zdravej hmotnosti vášho nemeckého dlhosrstého ohaře pomáha aj to, že má k dispozícii dvor, kde môže behať. Denne im kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Keďže majú dlhšie uši, môže sa v nich nahromadiť špina a smrad a spôsobiť ušné infekcie. Zastrihávajte psovi nechty skôr, ako budú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Nezabudnite tiež dbať na zdravie ich ústnej dutiny. Zuby by ste im mali čistiť denne a váš veterinár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Pointer

Fanúšikovia nemeckého dlhosrstého ohaře majú toto aktívne a zároveň jemné plemeno len radi. Keďže GLP bol skrížený s mnohými rôznymi loveckými a pachovými psami, je inteligentný, zvedavý a možno bude musieť očuchávať všetko, čo vlastníte, aby vás spoznal. Nemecký dlhosrstý strážny pes je tiež neuveriteľne láskavý pes a napriek svojej veľkej veľkosti sa môže správať ako klbko a vyvaliť sa vám na kolená, keď sedíte na gauči. Keďže majú tendenciu priľnúť k svojmu človeku, sú trochu náchylní aj na separačnú úzkosť. Aby ste predišli nežiaducemu nudnému alebo úzkostnému deštruktívnemu správaniu, nezabudnite svojho GLP trénovať a používať desenzibilizačné taktiky, ktoré pomôžu obmedziť úzkosť vášho psa. Hoci toto plemeno miluje maznanie, nemecký dlhosrstý stavač vyžaduje aj veľké množstvo pohybu a aktivity. Týmto aktívnym psom sa darí v domoch s veľkými dvormi a množstvom priestoru na behanie a skúmanie. Samozrejme, ak bývate v meste, nemecký dlhosrstý ohař môže byť stále úžasným spoločníkom, ak ho udržiavate v aktivite a nenechávate ho dlho samého.