Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Portugalský podenko mini

Portugalský podenko mini

Portugalský podenko mini - charakteristika

hravýočarujúciživý
Veľkosť: malý
Výška: 20 - 30 cm
Hmotnosť: 4 - 6 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Portugalský podenko mini je najmenšie z troch portugalských plemien podengo, v ramenách meria 20 až 30 cm a váži maximálne 6 kg. Charakteristickým znakom je klinovitá hlava s výraznými mandľovými očami a vztýčenými špicatými ušami. Telo s dlhým chrbtom je svalnaté, chvost zúžený a srpovitý a srsť je buď krátka a hustá, alebo dlhá a hustá. Celkový vzhľad je rustikálny, bezúhonný králičí pes, ktorý nie je poznačený módnymi trendmi. Malý portugalský pes Podengo Pequeno, ktorý sa zaraďuje medzi poľovné psy, je rýchly a atletický lovec králikov so starým pôvodom. Portugalský podenko mini rád behá, skáče a naháňa sa, keď je vonku, ale je to očarujúci a dobre vychovaný domáci miláčik.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Portugalský podenko mini - obrázky

Portugalský podenko mini vzhlad Portugalský podenko mini vyzor Portugalský podenko mini foto

Portugalský podenko mini - starostlivosť

Tak ako u všetkých plemien psov, aj u portugalského psa Podengo Pequeno by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vaše šteňa zdravé. Vysoká energia a aktívny životný štýl portugalského psa Podengo Pequeno zabránia jeho prílišnému priberaniu. Napriek tomu sa uistite, že váš pes má aspoň jednu dobrú hodinu prechádzok denne s niekoľkými dobrými, aktívnymi hrami a kratšími prechádzkami, ak je to možné. Denne im kontrolujte uši a oči, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte psovi nechty, kým nie sú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Vašou hlavnou starosťou, pokiaľ ide o starostlivosť o vášho portugalského psa Podengo Pequeno, bude udržiavanie jeho ústneho zdravia. Zuby by ste im mali čistiť denne, pretože malé plemená sú náchylné na zubné problémy. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Portugalský podenko mini

Portugalské psy Podengo Pequeno sú temperamentné a radi robia radosť svojim domácim miláčikom. Sú veľmi aktívni a neradi dlho ležia na gauči. Sú šikovné a milujú hry, najmä vonku na dvore alebo v parku. Tieto šteniatka sú veľmi inteligentné a ochotné sa zapáčiť, vďaka čomu sa dajú pomerne ľahko vycvičiť. Nie sú príliš agresívne, ale ani plaché. Ak sa cítia ohrozené cudzou osobou, určite budú štekať. Tieto psíky majú silný lovecký pud, pretože boli vyšľachtené ako lovci. Sú dobré aj ako spoločenské a strážne psy. Niekedy môžu byť trochu nevrlé a ak nie sú správne vycvičené, musia byť na vodítku, pretože ich lovecké inštinkty preberú kontrolu a môžu sa chcieť zatúlať. Portugalský podengo pequeno je priateľské plemeno, ktoré dokáže vychádzať v každom type domácnosti. Od osamelých ľudí až po veľké rodiny s deťmi všetkých vekových kategórií, tieto šteniatka radi potešia svojich domácich rodičov. Zvládnu aj bývanie v byte, ale vzhľadom na ich energiu sa najlepšie hodia do domovov s dvormi, kde môžu behať.