Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Portugalský vodný pes

Portugalský vodný pes

Portugalský vodný pes - charakteristika

láskavýdobrodružnýšportový
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 43 - 58 cm
Hmotnosť: 16 - 27 kg
Dĺžka života: 11 - 13 rokov

Portugalský vodný pes je mimoriadne inteligentný a veľmi učenlivý, čo znamená, že sa dá ľahko vycvičiť. Toto plemeno sa dá upravovať dvoma spôsobmi: (celá srsť je zastrihnutá na dĺžku jedného centimetra, s koncom chvosta v plnej dĺžke) alebo viac na levíka, kde je srsť na zadných nohách a papuli zastrihnutá až na kožu. Bystrý a učenlivý portugalský vodný pes bol vyšľachtený ako všestranný pomocník rybárov. Robustné, stredne veľké telo je pokryté srsťou s hustými, málo lámavými kučerami. Sú to dychtiví a atletickí spoločníci stvorení na prácu vo vode.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Portugalský vodný pes - obrázky

Portugalský vodný pes vzhlad Portugalský vodný pes vyzor Portugalský vodný pes foto

Portugalský vodný pes - starostlivosť

Portie sú milovníci ľudí a mali by žiť v domácnosti, nie vonku. Ideálne je, ak majú oplotený dvor, kde sa môžu bezpečne hrať - hoci pri dostatku pohybu sa dokážu prispôsobiť životu v byte. Portie potrebuje 30 minút až hodinu pohybu denne: dlhé prechádzky, behanie alebo plávanie alebo hry na aportovanie. Pri dostatočnom množstve pohybu je pokojným spoločníkom v interiéri. Bez neho, nuž, môžete prísť domov a nájsť svoje veci rozhrýzené na kúsky. Portugalského vodného psa trénujte pomocou techník pozitívneho posilňovania, ako sú pochvala, hra a odmeny za jedlo. Vyhnite sa nekonečnému opakovaniu, inak sa začne nudiť. Je to pes, ktorý sa rýchlo učí a rád si osvojuje nové zručnosti. Výcvik portugalského vodného psa na poslušnosť, agility, stopovanie alebo prácu vo vode je skvelý spôsob, ako stimulovať jeho myseľ a poskytnúť mu činnosť, ktorá ho baví. Môže z neho byť aj skvelý terapeutický pes. Ak nič iné, môžete ho naučiť triky, ktorými ohromíte susedov. Akýkoľvek druh výcviku vám pomôže vybudovať si so svojím portským psom špeciálne puto. Dajte mu nejakú prácu a bude nadšený. Uvedomte si, že portugalský vodný pes rád hryzie. Zabezpečte mu dostatok hračiek na žuvanie, pravidelne ich obmieňajte, aby sa nenudil, a včas ho naučte, čo je vhodné žuť a čo nie.

Povaha plemena: Portugalský vodný pes

Portugalský vodný pes má veľa skvelých vlastností: je neúnavný, miluje zábavu a má veľký zmysel pre humor. Je tiež natoľko inteligentný, že vás môže predbehnúť, ak nebudete o krok pred ním. Často sa vám môže stať, že sa budete smiať, keď sa bude hrať na klauna, aby upútal vašu pozornosť. U portugalských vodných psov nájdete celý rad temperamentov. Niektoré majú silnú vôľu, iné sú pokojné a väčšina sa nachádza niekde uprostred. Tak ako všetky psy, aj portugalské vodné psy potrebujú v mladosti včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka portského vodnára vyrástol všestranný pes.