Redbonov medvedíkovitý pes

Redbonov medvedíkovitý pes

Redbonov medvedíkovitý pes - charakteristika

vyrovnanýpriateľskýochotný potešiť
Veľkosť: veľký
Výška: 53 - 69 cm
Hmotnosť: 20 - 32 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Redbones sú stredne veľkí až veľkí honiči, ktorých svaly sa vlnia pod hladkou a úžasnou červenou srsťou. Celkovo pôsobia dojmom, akoby ich majster sochár vyrezal z kvádrov najjemnejšieho mahagónu. Klasicky poľovnícku hlavu lemujú uši dlhé až po nos. Zasnené hnedé oči dodávajú tvári výraz, ktorý vyznávači tohto plemena označujú ako ”prosebný”. Redboni, vyšľachtení na prácu vo všetkých druhoch náročného terénu, sú rýchli a istí a pohybujú sa hrdou, rozhodnou chôdzou. Uhladený Redbonov medvedíkovitý pes, americký originál, je vyrovnaný, mierny a láskavý doma, ale na stope je to tiger. Rytmus života mývalích psov tvoria energické aktivity, ako je lov a plávanie medzi dlhými obdobiami odpočinku.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Redbonov medvedíkovitý pes - obrázky

Redbonov medvedíkovitý pes vzhlad Redbonov medvedíkovitý pes vyzor Redbonov medvedíkovitý pes foto

Redbonov medvedíkovitý pes - starostlivosť

Starostlivosť o mývalieho psa s červenou kosťou zahŕňa niekoľko základných aspektov, ktoré zabezpečia jeho pohodu a šťastie. Po prvé, tieto psy sú známe svojou vysokou úrovňou energie, preto je nevyhnutné zabezpečiť im dostatok pohybu. Každodenné prechádzky, behanie alebo intenzívne hry sú nevyhnutné na to, aby ste im pomohli vybiť energiu a udržať si fyzické zdravie. Po druhé, ich výrazná červená srsť si vyžaduje minimálnu starostlivosť, ale pravidelné česanie na odstránenie uvoľnenej srsti a udržanie jej lesku. Pripravte sa na občasné línanie, najmä na jar a na jeseň. Socializácia a výcvik sú pre tieto psy veľmi dôležité. Sú inteligentné, ale môžu byť nezávislé, takže najlepšie fungujú dôsledné metódy výcviku založené na pozitívnom posilňovaní. Na podporu dobrého správania je dôležitá aj skorá socializácia s inými psami a zvieratami. Redbone coonhoundi prekvitajú v sociálnej interakcii a spoločnosti, preto dbajte na to, aby nezostávali dlho sami. Sú známe svojou láskavou povahou a zvyčajne dobre vychádzajú s rodinami a inými domácimi zvieratami.

Povaha plemena: Redbonov medvedíkovitý pes

Redbone Coonhound je známy svojou láskavou a očarujúcou povahou. Sú známe svojou priateľskou a spoločenskou povahou, vďaka ktorej sú často prístupné ľuďom aj iným zvieratám. Charakteristickou črtou tohto plemena je vernosť, pretože si vytvárajú silné putá so svojimi rodinami a sú oddaní a ochraňujú svojich blízkych. Redboni sú živé a hravé psy s množstvom energie, ktorú radi vybíjajú pri rôznych aktivitách a hrách. Hoci sú inteligentní a rýchlo sa učia, ich nezávislá povaha sa môže občas prejaviť v tvrdohlavosti pri výcviku. Výcvik s pozitívnym posilňovaním a hodnotnými odmenami môže tomuto nezávislému šteňaťu pomôcť stať sa tým najlepším! Týmto psom sa darí v sociálnych interakciách a často uprednostňujú účasť na rodinných aktivitách, vďaka čomu sú menej vhodné na dlhodobú izoláciu. Je dôležité si uvedomiť, že tieto spoločenské psy sú svorkové zvieratá a veľmi si cenia spoločnosť svojej ľudskej rodiny alebo iného šteňaťa. Redbone Coonhoundi sú tiež známi svojím výrazným a melodickým híkaním, ktoré môže byť cennou výhodou pri love, ale nemusí byť vždy ocenené v prímestskom prostredí.