Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Ruský toy

Ruský toy

Ruský toy - charakteristika

lojálnyinteligentnýočarujúci
Veľkosť: malý
Výška: 20 - 28 cm
Hmotnosť: 3 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Ruský toy je pes ktorého pôvod siaha až k ruskej šľachte. Vo všeobecnosti je to dobromyseľný pes, ktorý rád behá a hrá sa. Niektorí jedinci sa budú preháňať po dome alebo dvore a naháňať hračky, pokiaľ im budete stačiť, zatiaľ čo mnohí iní nie sú ochotní robiť nič iné, len vám celý deň ležať na kolenách a spokojne si uvedomovať, že sú cenným klenotom vo vašom dome. Vynikajú v ľudskej spoločnosti a dajú vám najavo, ak sa cítia zanedbávaní. Ich srsť je buď polodlhá, alebo hladká kratšia. Dlhosrstá odroda má na hrudi viac ochlpenie a jedinečné perie na končatinách, chvoste a ušiach. Dlhosrsté ruské toy budú mať dospelú srsť až po viac ako roku života a plné strapce až po troch rokoch. Hladkosrstá odroda je kratšia a hladká na dotyk. Medzi týmito dvoma odrodami je aj mierny rozdiel v postoji. Hladkosrstí majú tendenciu byť o niečo viac teriérski ako dlhosrstí. Obe však majú spoločnú osobnosť väčšiu ako život. Ruský toy je malý, elegantný, živý pes s dlhými nohami, jemnou kostrou a štíhlym svalstvom. Sú aktívne a veselé, majú prenikavú inteligenciu a túžbu potešiť. Toto plemeno sa rado túli a je v blízkosti svojich ľudských spoločníkov, hoci niekedy je voči cudzím ľuďom mierne rezervované. Nie sú zbabelé ani agresívne.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Ruský toy - obrázky

Ruský toy vzhlad Ruský toy vyzor Ruský toy foto

Ruský toy - starostlivosť

Ruské hračky si vyžadujú pozorných a aktívnych psích rodičov, ktorí dobre vedia stimulovať ich fyzickú aj duševnú pohodu. Zatiaľ čo niektoré malé plemená sa pre svoju dravú povahu neodporúčajú do rodín s deťmi, ruské hračky často dobre vychádzajú s rešpektujúcimi a jemnými deťmi. Ak máte v úmysle zaviesť ruského toyho do domácnosti s existujúcimi psími súrodencami, zabezpečte, aby bolo hranie pod dohľadom a aby sa väčšie psy nezapájali do hrubej hry, ktorá by mohla neúmyselne poškodiť menšie plemeno.

Povaha plemena: Ruský toy

Ruský toy je vynikajúci rodinný maznáčik pre psov, ktorí môžu venovať čas a energiu cvičeniu a stimulácii. Napriek svojej malej veľkosti sa ľahko nudia a vyžadujú pravidelný pohyb, aby boli šťastné a zdravé. Sú známe svojou vysokou cvičiteľnosťou a ochotou vyhovieť, sú vnímavé na výcvikové aktivity. Zapojenie do športov, ako je agility, môže byť skvelým spôsobom, ako udržať ich myseľ a telo aktívne a poskytnúť im duševnú a fyzickú stimuláciu, po ktorej túžia.