Sealyhamský teriér

Sealyhamský teriér

Sealyhamský teriér - charakteristika

pohotovosťodchádzajúcizmysel pre humor
Veľkosť: malý
Výška: 27 cm
Hmotnosť: 10 - 11 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Sealyhamský teriér meria v ramenách menej ako 25 cm a váži približne 10 kg, nie je dosť veľký na to, aby sa považoval za stredne veľkého psa, ale patrí medzi najsilnejšie a najmohutnejšie psy, ktoré považujeme za malé.Typický Sealy je dobre osvalený, nízko postavený a pohybuje sa ľahko dlhými, rozhodnými krokmi. Srsť odolná voči poveternostným vplyvom je prevažne biela a dlhá, široká hlava je vybavená bohatým osrstením tváre. Sú roztomilí, zábavní, láskaví, spoločenskí a učenliví, aj keď trochu tvrdohlaví. Vďaka svojej ostražitosti a štekotu veľkého psa sú tieto spsy vynikajúcimi strážnymi psami. Sú obdarení prispôsobivou povahou, takže sú prispôsobení na život v meste alebo na vidieku. Sealyhamský teriér je odvážny a temperamentný. Títo robustní, spoločenskí psy sa dajú rozpoznať podľ špecifickej ofiny pokrývajúcej čelo. Fanúšikovia sealyhamov si užívajú šibalský zmysel pre humor svojho psa.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Sealyhamský teriér - obrázky

Sealyhamský teriér vzhlad Sealyhamský teriér vyzor Sealyhamský teriér foto

Sealyhamský teriér - starostlivosť

Sealyhamský teriér je vďaka svojej kompaktnej veľkosti a robustnej stavbe všestrannou voľbou do mesta aj na vidiek. V interiéri nie je veľmi aktívny a dokáže sa dobre prispôsobiť domácnosti bez dvora, pokiaľ má denne možnosť venčenia. Ak má dvor, mal by byť bezpečne oplotený, aby sa zabránilo pokusom o útek alebo prenasledovaniu iných zvierat. Na rozdiel od mnohých teriérov sú tulene pokojnejšie a uprednostňujú chladnejšie teploty, takže sú vhodné na život v interiéri. Majú však typické správanie teriérov, ako je kopanie a štekanie. Toto plemeno je nezávislé, vyžaduje si pevný a dôsledný výcvik, ale pozitívne reaguje na techniky pozitívneho posilňovania, ako sú odmeny za jedlo, pochvala a hra. Výcvik v domácnosti si môže vyžadovať trpezlivosť a pravidelný rozvrh, ale na pomoc sa odporúča výcvik v prepravke.

Povaha plemena: Sealyhamský teriér

Sealyhamské teriéry stelesňujú typické črty teriérov: sú sebavedomé a zvedavé. Sú však uvoľnenejší a menej hluční ako iné plemená teriérov, takže sa s nimi ľahšie žije. Sú spoločenskí a priateľskí, v styku s cudzími ľuďmi zostávajú ostražití a zdržanliví, vďaka svojmu pôsobivému štekotu vyniknú ako strážni psi. Pozitívne techniky výcviku s nimi fungujú dobre, pretože sa rýchlo učia, ale ich zmysel pre humor dodáva povelom šikovný nádych, najmä pred publikom. Sú hrdé a sebavedomé, považujú sa za rovnocenných členov rodiny a očakávajú, že sa s nimi bude takto zaobchádzať. Pre šteniatka sealyhamského teriéra je veľmi dôležitá skorá socializácia, vďaka ktorej sú vystavené rôznym ľuďom, pamiatkam a zážitkom, čo zaručuje, že z nich vyrastú dobre pripravení psi.