Španielsky vodný pes

Španielsky vodný pes

Španielsky vodný pes - charakteristika

hravýale aj pracovne orientovaný. veľmi aktívny a optimistický.
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 40 - 50 cm
Hmotnosť: 14 - 22 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Jedinečný vzhľad týchto nevyčerpateľných pracovníkov sa začína už pri srsti. Je prirodzene kučeravá a vlnitá od hlavy až po päty, a keď vyrastie, často vytvára úzke, zúžené šnúry. V plnej srsťi zakrýva ochlpenie tváre výrazné hnedé oči. Farby môžu byť čierne, hnedé, béžové, biele alebo particolor (čierna, hnedá, béžová s bielou). ”Rustikálny” je slovo, ktoré sa často používa na opísanie celkového vzhľadu tohto robustného psa strednej veľkosti (samec meria v ramenách niečo pod 50 cm). Nevyčerpateľný španielsky vodný pes je dvojúčelové plemeno, ktorého charakteristickým znakom je srsť s vlnitými kučerami. Tento rustikálny šarmantný pes, ktorý sa vo svojej vlasti používa ako pastier aj ako aportér vodného vtáctva, je živým rodinným spoločníkom a ostražitým strážnym psom.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Španielsky vodný pes - obrázky

Španielsky vodný pes vzhlad Španielsky vodný pes vyzor Španielsky vodný pes foto

Španielsky vodný pes - starostlivosť

Pokiaľ ide o starostlivosť o plemeno španielsky vodný pes, je dôležité zabezpečiť mu dostatok času stráveného vonku a pohybu. Snažte sa, aby mal pes každý deň aspoň hodinu času na cvičenie a hranie, a nezabudnite do toho zahrnúť tréningové postupy, aby bol pes stále mentálne stimulovaný a čulý. Nezabudnite, že španielsky vodný pes je výnimočne inteligentný pes, preto neváhajte a neustále ho vyzývajte! Medzi ďalšie potreby španielskeho vodného psa patrí dentálna hygiena a starostlivosť o nechty. Zuby španielskeho vodného psa čistite aspoň dva až trikrát týždenne, aby ste odstránili nahromadený zubný kameň a sprievodné baktérie. Lepšie je čistiť si zuby denne. Nakoniec raz mesačne skontrolujte nechty svojho španielskeho vodného psa a zistite, či ich netreba ostrihať.

Povaha plemena: Španielsky vodný pes

Ak sa rozprávate s niekým, kto má španielskeho vodného psa, často od neho počujete, že toto plemeno sa zdá byť ideálnou kombináciou hravosti a láskyplnosti. Ako plemeno s dedičstvom pastierstva sú španielske vodné psy mimoriadne inteligentné a radi prichádzajú na riešenie problémov, takže do každodenných hier určite budete chcieť pridať nejaké interaktívne hračky a výcvikové cvičenia. Španielske vodné psy vyvažujú prirodzenú energiu a optimistický postoj tohto plemena, a preto si vytvárajú aj veľmi silné a sociálne väzby s ľuďmi, s ktorými žijú. Očakávajte, že váš pes bude vždy chcieť nasledovať ľudí a bude v centre akéhokoľvek diania v domácnosti. Toto plemeno sa dobre znáša aj s deťmi a často sa bude zdať, že je novým najlepším priateľom vášho dieťaťa. Len nezabudnite, že španielske vodné psy sú veľmi spoločenské tvory, preto si dávajte pozor, aby ste svojho psa nenechávali dlhé časti dňa samého. Odmenou za splnenie potrieb španielskeho vodného psa vám bude život so super hravým a veľmi láskavým psom, ktorý sa rád cíti ako kľúčová súčasť rodiny.