Stredný bradáč

Stredný bradáč

Stredný bradáč - charakteristika

nebojácnyinteligentnýtemperamentný
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 44 - 50 cm
Hmotnosť: 14 - 23 kg
Dĺžka života: 13 - 16 rokov

Štandardný knírač je stredne veľký pes s hmotnosťou od 16 do 22 kilogramov a je skutočne štandardným kníračom: väčší ako miniatúrne psy, menší ako obri. Knírači všetkých troch veľkostí majú niekoľko spoločných znakov plemena: hustú, priliehavú srsť čistej čiernej farby alebo farby pripomínajúcej ”korenie a soľ”, robustný, hranatý rámec a pretiahnutú hlavu s klenutým obočím a štetinatými fúzmi, ktorá rámuje oči žiariace bystrosťou. Štandardní knírači sú spoločenskí, ostražití strážcovia, nadšení naháňači veveričiek na dvore, sú dobrí k deťom a ochraňujú svojich blízkych. Štandardy sa dajú výborne vycvičiť, ak sa k nim pristupuje pevnou, ale jemnou rukou. Majitelia musia zabezpečiť odbyt pre atletický temperament a vysoko vyvinuté zmysly svojho psa. Odvážny, fúzatý štandardný šnauzer je temperamentný poľnohospodársky pes z Nemecka. Sú to niekedy svojhlaví, ale vždy spoľahliví stredne veľkí členovia rodiny plemien kníračov. Športový vzhľad štandardného knírača je psou klasikou.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Stredný bradáč - obrázky

Stredný bradáč vzhlad Stredný bradáč vyzor Stredný bradáč foto

Stredný bradáč - starostlivosť

Štandardný knírač je prispôsobivý pes a môže žiť rovnako pohodlne v mestskom byte ako na vidieku, ak má každý deň dostatok pohybu. Bez ohľadu na prostredie by mal žiť v domácnosti so svojimi ľuďmi. Pre týchto psov, o ktorých je známe, že dokážu preskočiť aj šesťmetrový plot, sa odporúča oplotený dvor. Štandardný knírač potrebuje každý deň aspoň hodinu intenzívnej aktivity. Je to vysokoenergetický pes a mal by sa svižne venčiť minimálne trikrát denne, vždy približne 20 minút. Alebo ho môžete vziať na dve polhodinové prechádzky. Medzi ďalšie vhodné formy pohybu pre toto plemeno patrí plávanie, hra aport alebo frisbee a turistika. S výcvikom začnite, keď je váš štandardný knírač mladý, a v posilňovaní lekcií pokračujte počas celého jeho života. Vyžaduje si trpezlivého, pevného a dôsledného trénera a najlepšie reaguje na techniky pozitívneho posilňovania, ako sú odmeny za jedlo, pochvala a hra. Hoci je inteligentný a chce, aby ste boli šťastní, jeho predstava o tom, ako by to malo byť, môže prevážiť nad akoukoľvek túžbou vyhovieť.

Povaha plemena: Stredný bradáč

Dôstojný štandardný knírač má nadpriemernú inteligenciu, je zvedavý, tvorivý a niekedy tvrdohlavý v myslení. Na to, aby ste pred ním zostali o krok vpred, je potrebný rovnako inteligentný a kreatívny človek a musíte ho trénovať pevne a dôsledne. Štandard je láskavý a ochraňuje členov rodiny. Je teritoriálny a na prítomnosť cudzích ľudí vás upozorní hlbokým štekotom. Keď však niekoho privítate vo svojom dome, prijme ho tiež. Miluje byť stredobodom pozornosti. Ako každý pes, aj štandardný knírač potrebuje včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom, keď je mladý. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka štandardného knírača vyrástol všestranný pes.