Švédsky jazvečíkovitý durič

Švédsky jazvečíkovitý durič

Švédsky jazvečíkovitý durič - charakteristika

lojálnyvyrovnanýrozhodný
Veľkosť: malý
Výška: 30 - 38 cm
Hmotnosť: 16 - 18 kg
Dĺžka života: 15 - 15 rokov

Švédsky jazvečíkovitý durič bol vyvinutý na začiatku dvadsiateho storočia vo Švédsku. Lov jeleňov bol náročný kvôli terénu a umiestneniu stáda, takže poľovníci si čoskoro uvedomili výhody používania tohto krátkonohého psa s dlhým telom, ktorý dokázal zahnať jeleňa na dlhé vzdialenosti a v náročnom teréne priamo k nemu. Švédsky jazvečíkovitý durič je bystrý a vyrovnaný pes, ktorý nikdy nie je agresívny, nervózny ani plachý. Vo väčšine životných situácií sú spokojní, ale pri varovaní alebo hre majú tendenciu byť hlasní. Švédsky jazvečíkovitý durič je skôr robustný a silný ako elegantný a rýchly. Majú hrdé nosenie, dobre vyvinuté svaly a agilný vzhľad. Je láskavý, hravý a milý, dobre vychádza s väčšinou ostatných plemien a výborne sa správa v skupinách.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Švédsky jazvečíkovitý durič - obrázky

Švédsky jazvečíkovitý durič vzhlad Švédsky jazvečíkovitý durič vyzor Švédsky jazvečíkovitý durič foto

Švédsky jazvečíkovitý durič - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u vášho Drevera by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Drever má sklon priberať, ak je prekrmovaný a nemá dostatok pohybu, pretože má vysokú hladinu energie. Dbajte na to, aby mal váš pes aspoň jednu dobrú polhodinovú až hodinovú prechádzku denne, do ktorej primiešajte niekoľko dobrých, aktívnych hier a kratších prechádzok. Denne im kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte psovi nechty, kým nie sú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Vašou hlavnou starosťou, pokiaľ ide o starostlivosť o vášho psa, bude udržiavanie jeho ústneho zdravia. Mali by ste im čistiť zuby podľa odporúčania veterinára, pretože problémy so zubami patria medzi najčastejšie ochorenia psov. Váš veterinárny lekár vás tiež môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Švédsky jazvečíkovitý durič

Drever je pes s veľkým množstvom energie. Radi sa hrajú a behajú po dvore, ak ho majú k dispozícii. Drevery boli vyšľachtené ako stopovacie psy pre poľovníkov, ale sú veľmi láskavé k svojim majiteľom a radi sa mazlia, ak sú doma. Kvôli svojmu vzrastu a krátkym nohám nie sú veľmi obratní, ale napriek tomu sú veľmi odvážni. Drever má silnú túžbu po koristi, ale tú môžu ich majitelia včasným výcvikom obmedziť. Majiteľ musí byť dôsledný a ukázať pevné vedenie, pretože drever je silná vôľa a potrebuje silného trénera. Môžu byť dobrými strážnymi psami a budú štekať pri prvom náznaku toho, čo cítia ako problém. K svojim majiteľom sa správajú veľmi láskavo a prítulne a môžu byť výbornými spoločníkmi. Pri správnom výcviku a socializácii môžu byť priateľskí k cudzím ľuďom a ľuďom mimo rodiny. Drever je vhodný do všetkých veľkostí rodín a domácností a dobre vychádza s deťmi.