Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Vydrí pes

Vydrí pes

Vydrí pes - charakteristika

vyrovnanýpriateľskýhlučný
Veľkosť: veľký
Výška: 61 - 69 cm
Hmotnosť: 36 - 52 kg
Dĺžka života: 10 - 13 rokov

Tieto veľké, skákavé psy boli ideálne na lov vydier. Vydrie psy sú stavané ako skúsení plavci, od vrchnej časti ich drsnej, nepremokavej srsti až po spodnú časť ich veľkých pavučinových nôh. Široký hrudník a mohutné plecia im umožňujú plávať celý deň bez únavy. Ich veľký čierny nos je úžasne citlivý a dokáže sledovať vydriu pachovú stopu pod vodou na veľké vzdialenosti. Veľký, hlučný a láskavý vydriar bol vyšľachtený v stredovekom Anglicku na dnes už zakázanú činnosť lovu vydier. Toto vzácne plemeno je známe svojou hustou huňatou srsťou, pavučinovými nohami, ostrým čuchom a záľubou v plávaní.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Vydrí pes - starostlivosť

Vzhľadom na svoju veľkosť a vysoké nároky na aktivitu sa vydra neodporúča pre obyvateľov bytov alebo rodiny bez dvorov. Je však ideálny pre aktívne rodiny, ktoré ho môžu každý deň vziať na behanie alebo ešte lepšie na plávanie. Ak má dostatok pohybu, vo vnútri domu je relatívne neaktívny. V miernom a chladnom podnebí môže vydrák spať vonku, ak má dostatočný prístrešok. Keďže však napriek svojej nezávislej povahe miluje byť v blízkosti svojej rodiny, môže sa nudiť a začať štekať, hrabať alebo sa snažiť utiecť, ak zostane príliš dlho sám. Neviditeľné elektrické ohradníky nie sú vhodné na zadržanie vydry. Výcvik a socializácia sú pre vydriducha nevyhnutné, začínajúc kurzom pre šteňatá. Socializáciu začleňte do výcviku tým, že budete brať šteňa vydrieho psa so sebou všade, kde je mu to dovolené, či už je to dreváreň, obchod s chovateľskými potrebami, vonkajšie podujatia alebo dlhé prechádzky v rušných parkoch. Každé miesto, kde je veľa ľudí, s ktorými sa môžete stretnúť, a pamiatky, ktoré môžete vidieť, je dobrým miestom na to, aby ste vydriducha vzali so sebou. Len na takýchto miestach nepúšťajte vydriducha bez vôdzky, aj keď si myslíte, že na zavolanie spoľahlivo príde. Jeho inštinktom je nasledovať svoj nos a to spolu s jeho nezávislou povahou znamená, že pravdepodobne vyštartuje za každou zaujímavou vôňou.

Povaha plemena: Vydrí pes

Vydra je priateľský pes s veľkou náklonnosťou ku každému členovi rodiny. Miluje deti, hoci sa môže hrať trochu hrubo (nie zámerne) kvôli svojej veľkosti. Je oddaný svojej rodine, ale nie príliš. Pravdepodobne vás bude radostne zdraviť, keď sa na konci dňa vrátite domov, ale nečakajte, že vás bude nasledovať z izby do izby. Na to je príliš nezávislý. Charakteristická nezávislosť vydry robí výcvik náročným. Musíte ho presvedčiť, že chce robiť to, čo od neho žiadate. Je to úplne možné, pokiaľ ste trpezliví a skúsení. Dobrosrdečný vydridač nie je najlepším kandidátom na strážneho psa. Na votrelcov vydá hlasný varovný štekot, ale to je asi tak všetko. Ako každý pes, aj vydrihan potrebuje v mladosti včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka vydriducha vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy šteniatkovej škôlky je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie do rušných parkov, obchodov, kde je povolený vstup so psami, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.