Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Walkerov medvedíkovitý pes

Walkerov medvedíkovitý pes

Walkerov medvedíkovitý pes - charakteristika

inteligentnýodvážnyzdvorilý
Veľkosť: veľký
Výška: 51 - 69 cm
Hmotnosť: 23 - 32 kg
Dĺžka života: 12 - 13 rokov

Len málo vecí dokáže lovcovi mývalov zrýchliť tep tak, ako pohľad na tohto rýchleho trojfarebného psa v plnom tempe - dlhé, svalnaté nohy, mohutná a hybná zadná časť tela a uhladená kostra, ktoré sa snažia pokryť čo najväčší priestor s minimálnou námahou. Neskôr, keď sa po poctivej nočnej práci vyhrievate v teple táboráku, tento pes s milou tvárou zdvihne zrak a svojím jemným, prosebným výrazom vás pohladí po duši. Milosrdenstvo, aký pekný obrázok! Niet divu, že sa Treeing Walkers nazývajú ľudovou voľbou. Inteligentný, odvážny a rozumný lovec, Treeing Walker Coonhound je skutočný americký obľúbenec, prezývaný ”Ľudová voľba”. Nenechajte sa zmiasť menom - Walkeri sú bežci a dokážu v rýchlosti prekonať veľký priestor.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Walkerov medvedíkovitý pes - obrázky

Walkerov medvedíkovitý pes vzhlad Walkerov medvedíkovitý pes vyzor Walkerov medvedíkovitý pes foto

Walkerov medvedíkovitý pes - starostlivosť

Tieto aktívne a energické psy si vyžadujú pravidelný pohyb, aby boli fyzicky a psychicky stimulované. Každodenné aktivity, ako sú rýchle prechádzky, behanie alebo hry na bezpečne oplotenom dvore, sú nevyhnutné na spálenie ich bohatej energie. Mentálnu stimuláciu im môže poskytnúť aj zapojenie do interaktívnych hier, skladačiek alebo tréningov poslušnosti. Vzhľadom na ich silné lovecké inštinkty je veľmi dôležité držať ich v bezpečnom a kontrolovanom prostredí, pretože môžu mať sklon naháňať malé zvieratá. Rovnako dôležitá je aj socializácia, pretože Treeing Walker Coonhoundi sú zvyčajne spoločenské psy. Včasné a neustále stretávanie sa s rôznymi ľuďmi, zvieratami a prostredím im môže pomôcť vyvinúť sa v plnohodnotných spoločníkov. Dôležité je aj zabezpečenie pohodlného a bezpečného životného priestoru s prístupom k čerstvej vode a útulným spacím priestorom. A napokon, na uspokojenie ich emocionálnych potrieb je nevyhnutné ponúknuť im lásku, pozornosť a spoločnosť.

Povaha plemena: Walkerov medvedíkovitý pes

Tieto psy sú známe svojím neochvejným odhodlaním a neúnavnou pracovnou morálkou a ku každej úlohe pristupujú s nadšením a prístupom, ktorý sa nikdy nevzdáva. Ich silná túžba po stope a stromovej koristi sa vyrovná ich inteligencii a schopnosti riešiť problémy, vďaka čomu dokážu prekonávať výzvy v teréne. Okrem svojich loveckých schopností sú však Treeing Walker Coonhoundi aj pozoruhodne spoločenskí a láskaví. Vytvárajú si hlboké putá so svojimi ľudskými spoločníkmi a darí sa im byť súčasťou pevne zviazanej svorky. Ich priateľská a spoločenská povaha sa vzťahuje aj na iné zvieratá, často sa správajú nežne a akceptujú domáce zvieratá a dokonca aj cudzích ľudí. Hoci majú prirodzenú nezávislosť, sú aj veľmi dobre cvičiteľné a ochotne reagujú na metódy pozitívneho posilňovania. Energická osobnosť tohto plemena v kombinácii s ich vernosťou a náklonnosťou z nich robí neuveriteľne obohacujúceho a pútavého spoločníka, ktorý je vždy pripravený pustiť sa do nových dobrodružstiev a prinášať radosť do života svojej rodiny.