Hlavolam pre psov a mačky Apollo

Značka: Karlie

Hlavolam pre psov a mačky Apollo je krásna hračka pre začiatočníkov vo svete hlavolamov. Ponúka 10 oddelených priehradiek na pamlsky, ku ktorým sa psík, alebo mačka dostane po odsunutí farebných častí. Čítať ďalej

  • Skvelá hračka pre začiatočníkov vo svete logických hlavolamov.
  • Hračka bez odnímatelných častí.
  • Rozvíja fyzické aj mentálne schopnosti psíka či mačky a učí tak trpezlivosti.
Dostupnosť Doručenie do 7 dní
Môžeme doručiť do:
3.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 498
€23,99 –16 % €19,99 €16,66 bez DPH
Hlavolam pre psov a mačky Apollo
Značka: Karlie
dreveny hlavolam pre psa karlie apollo
Úroveň 1
€23,99 –16 %
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€
garancia vratenia penazi
Vrátenie tovaru
do 14 dní od zakúpenia
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Hlavolam pre psov a mačky Apollo je krásna hračka pre začiatočníkov vo svete hlavolamov. Ponúka 10 oddelených priehradiek na pamlsky, ku ktorým sa chlpáč dostane po odsunutí farebných častí. Naplňte hračku maškrtami a pustite sa do akcie. Časom môžete počet schovaných maškŕt znižovať a sledovať či váš miláčik otvorí iba použité priehradky.

Ak chcete zvýšiť náročnosť, umiestnite hlavolam na vyvýšené miesto, aby psík či mačička mohli používať iba ňufák. Odporúčame typy hry meniť, aby vám dlhšie vydržala zábava s hračkou.

Ako na to?

  • Začnite naplnením priehradiek malými pochúťkami.
  • Povzbuďte svojho domáceho miláčika, aby hračku očuchal a dotkol sa jej.
  • Obmieňajte skrýše aj pamlsky, nemusíte vždy použiť všetky miesta na schovanie pochúťok.
  • Po skončení tréningu hračku umyte a odložte, aby sa k nej psík a mačka voľne nevedeli dostať a rozkúsať ju.
cute-shiba-inu-dog-stretching-yoga-cartoon-vector-icon-illustration-animal-sport-icon-isolated_138676-4999-removebg-preview
Vedeli ste, že 15 minút mentálnej aktivity unaví zvieratko rovnako ako 30 minút športu? Mentálna aktivita je pre psíka aj mačičku každého veku rovnako dôležitá ako tá fyzická. Zabranuje deštruktívnemu správaniu a nude.

Pre koho je hračka určená?

Je vhodná pre domáceho miláčika v každom veku a všetkých veľkostí. Ideálne pre šteniatka, psíkov a mačky, ktorí ešte neprišli do kontaktu s logickými hlavolamami, alebo hlavolamami vyššej úrovne.

tip ako vybrat hlavolam pre psa
Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si vybrať ten správny hlavolam práve pre vášho maznáčika, pripravili sme pre vás krátky prehľad, ktorý vám uľahčí výber.

Čím hračku naplniť?

Malými maškrtami, suchým jedlom, bežnými granulami.

Údržba

Na odstránenie zvyškov jedla po každom použití hračku utrite vlhkou utierkou.

Často kladené otázky

Môj pes nie je práve mysliteľ, je preňho hlavolam vhodná hračka?

Odporúčame začať s jednoduchším hlavolamom. Ak tvoj psík ešte nikdy žiadny hlavolam neskúsil, môže to byť preňho zo začiatku náročnejšie. S trochou trpezlivosti sa jeho jemná motorika a schopnosť riešenia hlavolamu postupne zlepší. Ako sa hovorí tréning robí majstra. Ak chceš mať istotu, hlavolamy si môžeš najprv vyskúšať. Zisti kde!

Môj pes všetko rozhryzie, ako dlho mu hlavolam vydrží?

Hlavolam nie je hračka, ktorú psíkovi dáš a necháš ho s ňou osamote. Tvoj chlpáč môže inštinktívne skúsiť hračku rozkúsať, aby sa dostal k maškrtám. V takom prípade je dôležité ho zastaviť a správne naviesť. Veľakrát pomôže keď mu ukážeš posúvanie pohyblivých častí hlavolamu a niektoré necháš pootvorené, aby sa k nim ľahšie dostal. Keď psík pochopí ako na to, nebude sa už hračku snažiť kúsať.

Čo keď hlavolam môjho psa nebude baviť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Každý chlpáč, ktorý zbožňuje svoje maškrtky bude teda motivovaný nájsť ich až do poslednej. Ak sa teda tvojmu psíkovi do hry veľmi nechce, skús vymeniť odmenu. Najlepšie fungujú maškrty s výraznou vôňou.

Čo keď zle odhadnem úroveň obtiažnosti hlavolamu?

Každý hlavolam môžeš psíkovi uľahčiť, ale aj spraviť zložitejším. Pre zjednodušenie môžeš nechať priehradky mierne pootvorené, alebo nechať zámky v náročnejších hlavolamoch odomknuté. Ak sa psíkovi nedarí vytiahnuť odnímateľnú časť, umiestni ju tak, aby to bolo preňho jednoduchšie. Vítanou pomocou môže byť aj uviazanie šnúriek na odnímateľné časti tak, aby za ne psík mohol ťahať. Ak naopak chceš hlavolam tvojmu chlpáčovi spraviť zložitejším, umiestni doňho menej maškŕt, alebo ho polož na vyvýšené miesto kde bude psík môcť využívať len ňufák. Riešenie tak bude oveľa väčšou výzvou.

Čo dať do hlavolamu - čím hlavolam naplniť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Najvhodnejšou náplňou hlavolamu sú suché maškrty s výraznou vôňou, no využiť sa dajú aj sušené mäso, granule, či dokonca piškóty.

Dodatočné parametre

Kategória: Hlavolamy pre psov
Záruka: 2 roky
Materiál: Drevený kompozit
Veľkosť: 18.8x30 cm