Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Hlavolam pre psov Multipuzzle

Značka: Nina Ottosson

Hlavolam Multipuzzle je so svojimi 28 skrytými priehradkami na maškrty a zámkovým systémom je jeden z úplne najnáročnejších logických hračiek v našej ponuke. Na jeho vyriešenie bude musieť váš maznáčik zvládnuť hneď niekoľko na seba nadväzujúcich krokov. Čítať ďalej

 • Jeden z najnáročnejších hlavolamov pre pokročilých.
 • Rozvíja jemnú motoriku aj mentálne schopnosti psíka.
 • Štyri unikátne logické úlohy a zámkový systém.
 • Až 28 priehradiek na ukrytie maškŕt.
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
25.6.2024
Možnosti doručenia
Kód: 204
€35,99 –12 % €31,39 €26,16 bez DPH
Hlavolam pre psov Multipuzzle
Značka: Nina Ottosson
hlavolam pre psov multipuzzle
Úroveň 4
€35,99 –12 %
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€
garancia vratenia penazi
Vrátenie tovaru
do 14 dní od zakúpenia
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Hlavolam Multipuzzle je so svojimi 28 skrytými priehradkami na maškrty a zámkovým systémom úplne najnáročnejšou logickou hračkou v našej ponuke. Na jeho vyriešenie bude musieť váš maznáčik zvládnuť hneď niekoľko na seba nadväzujúcich krokov. Tento hlavolam ponúka skvelý spôsob ako zamestnať hlavu vášho chlpáča zábavnou cestou. Je vhodný na tréning jemnej motoriky, a posilnenie mentálnych schopností a trpezlivosti vášho štvornohého kamaráta.

Na získanie maškŕt v obvodovom štvorci musí psík postupne posúvať dostičky jednu za druhou a popri tom odstraňovať zarážky. Zo začiatku viete nechať zarážky odomknuté, čím spravíte hlavolam jednoduchším. Výzvou bude aj prísť na to, že v rohu treba zmeniť smer posúvania. Ďalšie pamlsky môžete ukryť vo vnútornej časti hlavolamu. Na to, aby sa k nim psík dostal, bude musieť otáčať stredové koliesko a posúvať klobúčiky. Ak budete vytrvalo trénovať, aj váš maznáčik môže časom zvládnuť vyriešiť celý hlavolam bez pomoci.

interaktivne hracky pre psov bezpecne

Bezpečný produkt

Produkt neobsahuje škodlivé BPA, PVC ani ftaláty. Je vhodný na použitie spolu s krmivom a maškrtami.

Ako na to?

 • Otočte hlavolam hore nohami a uvoľnite stredový kolík.
 • Odoberte stredové otočné koliesko hlavolamu a červené posuvné klobúčiky.
 • Naplňte maškrtami a vráťte koliesko a kolík na svoje miesto.
 • Odblokujte 4 červené zarážky po obvode posunutím smerom do vnútra hračky. Tým uvolníte zelené obvodové kocky a môžete pod ne umiestniť pochúťky.
 • Vráťte červené zarážky späť do zablokovanej pozície a hra sa môže začať.
 • Povzbuďte svojho domáceho maznáčika, aby hračku oňuchal a preskúmal.
 • Pomôžte mu odmenu nájsť a pochválte ho za každý úspech. Tým ho motivujete pokračovať v riešení tohto náročného hlavolamu.
 • Pokiaľ mu to zo začiatku nepôjde, budte trpezlivý a podporujte ho. Ukážte mu, ako sa k maškrte dostať. Po skončení tréningu hračku odložte, aby sa k nej psík voľne nevedel dostať a rozkúsať ju.

Pre koho je hračka určená?

Tento hlavolam je náročný a je preto vhodný pre psíkov, ktorí už zvládli jednoduchšie hlavolamy a majú dostatočnú trpezlivosť a vytrénované jemné motorické zručnosti. Pes môže byť v každom veku a všetkých veľkostí.

tip ako vybrat hlavolam pre psa
Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si vybrať ten správny hlavolam práve pre vášho maznáčika, pripravili sme pre vás krátky prehľad, ktorý vám uľahčí výber.

Čím hračku naplniť?

Maškrtami, suchým jedlom, bežnými granulami.

Údržba

Na odstránenie zvyškov jedla po každom použití hračku umyte pod vodou, alebo ju vložte do umývačky riadu.

Často kladené otázky

Môj pes nie je práve mysliteľ, je preňho hlavolam vhodná hračka?

Odporúčame začať s jednoduchším hlavolamom. Ak tvoj psík ešte nikdy žiadny hlavolam neskúsil, môže to byť preňho zo začiatku náročnejšie. S trochou trpezlivosti sa jeho jemná motorika a schopnosť riešenia hlavolamu postupne zlepší. Ako sa hovorí tréning robí majstra. Ak chceš mať istotu, hlavolamy si môžeš najprv vyskúšať. Zisti kde!

Môj pes všetko rozhryzie, ako dlho mu hlavolam vydrží?

Hlavolam nie je hračka, ktorú psíkovi dáš a necháš ho s ňou osamote. Tvoj chlpáč môže inštinktívne skúsiť hračku rozkúsať, aby sa dostal k maškrtám. V takom prípade je dôležité ho zastaviť a správne naviesť. Veľakrát pomôže keď mu ukážeš posúvanie pohyblivých častí hlavolamu a niektoré necháš pootvorené, aby sa k nim ľahšie dostal. Keď psík pochopí ako na to, nebude sa už hračku snažiť kúsať.

Čo keď hlavolam môjho psa nebude baviť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Každý chlpáč, ktorý zbožňuje svoje maškrtky bude teda motivovaný nájsť ich až do poslednej. Ak sa teda tvojmu psíkovi do hry veľmi nechce, skús vymeniť odmenu. Najlepšie fungujú maškrty s výraznou vôňou.

Čo keď zle odhadnem úroveň obtiažnosti hlavolamu?

Každý hlavolam môžeš psíkovi uľahčiť, ale aj spraviť zložitejším. Pre zjednodušenie môžeš nechať priehradky mierne pootvorené, alebo nechať zámky v náročnejších hlavolamoch odomknuté. Ak sa psíkovi nedarí vytiahnuť odnímateľnú časť, umiestni ju tak, aby to bolo preňho jednoduchšie. Vítanou pomocou môže byť aj uviazanie šnúriek na odnímateľné časti tak, aby za ne psík mohol ťahať. Ak naopak chceš hlavolam tvojmu chlpáčovi spraviť zložitejším, umiestni doňho menej maškŕt, alebo ho polož na vyvýšené miesto kde bude psík môcť využívať len ňufák. Riešenie tak bude oveľa väčšou výzvou.

Čo dať do hlavolamu - čím hlavolam naplniť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Najvhodnejšou náplňou hlavolamu sú suché maškrty s výraznou vôňou, no využiť sa dajú aj sušené mäso, granule, či dokonca piškóty.

Dodatočné parametre

Kategória: Úroveň 4
Záruka: 2 roky
Materiál: Plast
Veľkosť: 38x38 cm

Hlavolam pre psov Multipuzzle

Hlavolam pre psov Multipuzzle 2

Hlavolam pre psov Multipuzzle 3