Hlavolam pre psov schovávačka Slide

Značka: Nina Ottosson

Hlavolam pre psov Slide je dobre premyslenou interaktívnou hračkou pre mierne pokročilých riešiteľov, ale aj začiatočníkov. Čítať ďalej

  • Až 14 skrýš na ukrytie maškŕt.
  • Prírodný materiál umývateľný pod vodou.
  • Hračka bez odnímatelných častí.
  • Rozvíja fyzické aj mentálne schopnosti vášho maznáčika.
Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
19.7.2024 19.7.2024 19.7.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia
Kód: 201/FIA 201/ZEL 201/HNE Zvoľte variant
€28,99 €24,16 bez DPH
Hlavolam pre psov schovávačka Slide
Značka: Nina Ottosson
hlavolam pre psov slide
Úroveň 2 Aj pre mačky
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€
garancia vratenia penazi
Vrátenie tovaru
do 14 dní od zakúpenia
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Hlavolam pre psov Slide je dobre premyslenou interaktívnou hračkou pre mierne pokročilých riešiteľov, ale aj začiatočníkov. Vďaka hlavolamu Slide si váš psík, alebo mačička zlepší jemnú motoriku labiek a posilnení logické uvažovanie. Úspešným riešením hlavolamu si navyše zvýši sebavedomie.

Naplňte hračku maškrtami a pustite vášho štvornohého kamaráta do akcie. Časom môžete počet schovaných maškŕt znižovať a sledovať, či psík, alebo mačička otvorí iba použité priehradky. Ak hlavolam riešite s psíkom a chcete zvýšiť náročnosť, umiestnite ho na vyvýšené miesto, aby mohol používať iba ňufák. Odporúčame typy hry meniť, aby vám dlhšie vydržala zábava s hračkou.

Ako na to?

  • Začnite naplnením priehradiek pod valčekmi malými pochúťkami. Potom naplňte zvyšné skrýše a zakryte posúvnymi plutvami.
  • Povzbuďte svojho domáceho maznáčika, aby hračku očuchal a dotkol sa jej.
  • Pomôžte mu odmenu nájsť a pochválte ho za každý úspech. Tým ho motivujete pokračovať v hľadaní.
  • Obmieňajte skrýše aj pamlsky, nemusíte vždy použiť všetky miesta na schovanie pochúťok.
  • Po skončení tréningu hračku umyte a odložte, aby sa k nej psík voľne nevedel dostať a rozkúsať ju.
interaktivne hracky pre psov bezpecne

Bezpečný produkt

Produkt neobsahuje škodlivé BPA, PVC ani ftaláty. Je vhodný na použitie spolu s krmivom a maškrtami.

Pre koho je hračka určená?
Je vhodná pre psíkov a mačičky v každom veku a všetkých veľkostí. Ideálne pre šteniatka, mačiatka a tých, ktorí ešte neprišli do kontaktu s logickými hlavolamami, alebo hlavolamami vyššej úrovne.

tip ako vybrat hlavolam pre psa
Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si vybrať ten správny hlavolam práve pre vášho maznáčika, pripravili sme pre vás krátky prehľad, ktorý vám uľahčí výber.

Čím hračku naplniť?

Malými maškrtami, suchým jedlom, bežnými granulami.

Údržba

Na odstránenie zvyškov jedla po každom použití hračku umyte pod vodou, alebo ju vložte do umývačky riadu. 

tip na leto hlavolam
Špeciálny tip na leto: Naplňte priehradky hlavolamu tekutou psou stravou, alebo čerstvou pochúťkou zaliatou vodou. Vložte do mrazničky a po stuhnutí vytiahnite. Predĺžite tým čas hry a v lete vášho miláčika príjemne schladíte.

Často kladené otázky

Môj pes nie je práve mysliteľ, je preňho hlavolam vhodná hračka?

Odporúčame začať s jednoduchším hlavolamom. Ak tvoj psík ešte nikdy žiadny hlavolam neskúsil, môže to byť preňho zo začiatku náročnejšie. S trochou trpezlivosti sa jeho jemná motorika a schopnosť riešenia hlavolamu postupne zlepší. Ako sa hovorí tréning robí majstra. Ak chceš mať istotu, hlavolamy si môžeš najprv vyskúšať. Zisti kde!

Môj pes všetko rozhryzie, ako dlho mu hlavolam vydrží?

Hlavolam nie je hračka, ktorú psíkovi dáš a necháš ho s ňou osamote. Tvoj chlpáč môže inštinktívne skúsiť hračku rozkúsať, aby sa dostal k maškrtám. V takom prípade je dôležité ho zastaviť a správne naviesť. Veľakrát pomôže keď mu ukážeš posúvanie pohyblivých častí hlavolamu a niektoré necháš pootvorené, aby sa k nim ľahšie dostal. Keď psík pochopí ako na to, nebude sa už hračku snažiť kúsať.

Čo keď hlavolam môjho psa nebude baviť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Každý chlpáč, ktorý zbožňuje svoje maškrtky bude teda motivovaný nájsť ich až do poslednej. Ak sa teda tvojmu psíkovi do hry veľmi nechce, skús vymeniť odmenu. Najlepšie fungujú maškrty s výraznou vôňou.

Čo keď zle odhadnem úroveň obtiažnosti hlavolamu?

Každý hlavolam môžeš psíkovi uľahčiť, ale aj spraviť zložitejším. Pre zjednodušenie môžeš nechať priehradky mierne pootvorené, alebo nechať zámky v náročnejších hlavolamoch odomknuté. Ak sa psíkovi nedarí vytiahnuť odnímateľnú časť, umiestni ju tak, aby to bolo preňho jednoduchšie. Vítanou pomocou môže byť aj uviazanie šnúriek na odnímateľné časti tak, aby za ne psík mohol ťahať. Ak naopak chceš hlavolam tvojmu chlpáčovi spraviť zložitejším, umiestni doňho menej maškŕt, alebo ho polož na vyvýšené miesto kde bude psík môcť využívať len ňufák. Riešenie tak bude oveľa väčšou výzvou.

Čo dať do hlavolamu - čím hlavolam naplniť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Najvhodnejšou náplňou hlavolamu sú suché maškrty s výraznou vôňou, no využiť sa dajú aj sušené mäso, granule, či dokonca piškóty.

Dodatočné parametre

Kategória: Úroveň 2
Materiál: Drevený kompozit
Veľkosť: 33x33x5 cm

Hlavolam pre psov schovávačka Nina-Slide