Austrálska Mist mačka

Austrálska Mist mačka

Austrálska Mist mačka - charakteristika

Spoločenská Prispôsobivá Tichá
Dĺžka: Stredná
Hmotnosť: 4 - 7 kg
Dĺžka života: 15 - 18 rokov
Srsť: Krátka

Austrálska hmlovka je zmiešané plemeno mačky - kríženec viac ako 30 plemien mačiek, medzi ktoré patria najmä plemená barmská, habešská a austrálska krátkosrstá mačka. Tieto mačky sú priateľské, milujúce a energické, zdedili niektoré z najlepších vlastností od všetkých svojich rodičov.

Táto mačka bola vyšľachtená ako mačkovitá šelma, ktorá je úplne spokojná s tým, že vždy žije vo vnútri. Sú milujúce a tolerantné a sú ideálnymi rodinnými miláčikmi. Dokážu sa tiež prispôsobiť takmer každej veľkosti domácnosti. Deti a austrálske mačky sú skvelou kombináciou!

Pri zvažovaní adopcie austrálskej mačky Mist je vhodné uprednostniť adopciu zo záchranných organizácií alebo útulkov, aby ste poskytli milujúci domov mačke v núdzi. Ak sa však rozhodnete pre kúpu, je veľmi dôležité vybrať si renomovaného chovateľa. Vykonajte dôkladný prieskum, aby ste sa uistili, že chovateľ dodržiava etické postupy a uprednostňuje blaho svojich mačiek. Renomovaní chovatelia austrálskych mačiek Mist uprednostňujú zdravie a temperament svojich mačiek, vykonávajú potrebné zdravotné vyšetrenia a poskytujú mačičkám výchovné prostredie. Tento aktívny prístup zaručuje, že si domov prinesiete zdravú a šťastnú mačičku, a zároveň odrádza od neetických chovateľských praktík.

Austrálska Mist mačka - obrázky

Austrálska Mist mačka vzhlad Austrálska Mist mačka vyzor Austrálska Mist mačka foto

Povaha plemena: Austrálska Mist mačka

Keď ľudia hovoria o osobnosti svojich austrálskych mačiek, zvyčajne hovoria, že sú to mierne a tolerantné mačičky s výnimočne milujúcou povahou. Tieto mačky zbožňujú interakciu s ľuďmi a pozornosť a často vás budú nasledovať alebo vám pri každej príležitosti vyskočia na kolená. Ak túžite po mačke, ktorá sa pritúli, je to vynikajúce zmiešané plemeno, ktoré môžete zvážiť. Keďže austrálska hmlistá mačka bola pôvodne vyvinutá ako domáca mačka, je celkom prispôsobivá väčšine životných situácií. Len sa uistite, že v domácom prostredí máte dostatok inteligentných interaktívnych hračiek a kusov nábytku vhodných pre mačky, aby sa mačka nenudila alebo nebola frustrovaná. Vďaka veľmi tolerantnej povahe zmiešaného plemena sa im veľmi dobre žije aj v aktívnej domácnosti a nevadí im ani veľa detí v okolí. Často sa poznamenáva, že austrálska hmlovka je mačka, ktorá sa rada nechá ovládať a len zriedkavo sa poškriabe.

Austrálska Mist mačka - starostlivosť

Tak ako u všetkých mačiek, aj u austrálskej mačky Mist je dôležité dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby sa včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vašu mačku zdravú. Popri plánovaní ročných wellness návštev u veterinára bude potrebné vašej austrálskej mihuli pravidelne kontrolovať a strihať jej nechty. Ak ste v oblasti adopcie mačiek nováčikom, váš veterinár vám môže ukázať najbezpečnejší spôsob, ako to vykonávať. Pridanie škrabadla do vášho životného prostredia môže tiež pomôcť podporiť zdravé škrabanie a udržať mačacie nechty v dobrom stave. Okrem starostlivosti o nechty skúmajte každých pár týždňov uši austrálskej mačky, či sa v nich nehromadia nečistoty alebo či sa v nich nevyskytuje prípadná infekcia. Je tiež vhodné poradiť sa s veterinárom o začatí pravidelného režimu čistenia zubov, ktorý bude vyhovovať vašej austrálskej mihuli. Aj keď austrálskej hmlovke vyhovuje život v interiéri, môže mať sklony k obezite. Preto kontrolujte občerstvenie a pochúťky a zvážte pridanie inteligentného kŕmidla, ktoré pomôže mačke kontrolovať porcie.