Čínska Li Hua

Čínska Li Hua

Čínska Li Hua - charakteristika

 
Dĺžka: Stredná až veľká
Hmotnosť: 4 - 5 kg
Dĺžka života: 9 - 16 rokov
Srsť: Krátka

Inteligentná, verná a temperamentná čínska Li Hua je jemná k ľuďom, ale má povesť talentovaného lovca potkanov a inej škodnej.

  • Plznutie

  • Hravosť

  • Priateľskosť

  • Náročnosť starostlivosti

  • Zdravie

  • Inteligencia

Povaha plemena: Čínska Li Hua

Li Hua je inteligentná, verná a temperamentná, k ľuďom sa správa jemne, ale má povesť talentovaného lovca potkanov a inej škodnej. Jeho alokačné schopnosti presahujú hranice hlodavcov. Jeden Li Hua sa vraj naučil priniesť ranné noviny.

Čínska Li Hua - starostlivosť

Krátka, hladká srsť čínskej Li Hua sa jednoducho upravuje týždenným kefovaním alebo česaním na odstránenie odumretých chlpov. Kúpeľ je potrebný len zriedka. Zuby čistite, aby ste predišli paradentóze. Najlepšia je každodenná dentálna hygiena, ale týždenné čistenie je lepšie ako nič. Týždenne zastrihávajte nechty. Očné kútiky utrite mäkkou vlhkou handričkou, aby ste odstránili prípadný výtok. Na každé oko použite samostatnú časť handričky, aby ste neriskovali rozšírenie prípadnej infekcie. Každý týždeň skontrolujte uši. Ak vyzerajú špinavé, vytrite ich vatovou tyčinkou alebo mäkkou vlhkou handričkou navlhčenou zmesou jablčného octu a teplej vody v pomere 50:50. Vyhnite sa používaniu vatových tampónov, ktoré môžu poškodiť vnútro ucha. Udržujte záchod bezchybne čistý. Mačky si veľmi potrpia na hygienu v kúpeľni. Je dobré chovať čínsku mačku Li Hua len ako mačku žijúcu v interiéri, aby ste ju ochránili pred chorobami, ktoré šíria iné mačky, pred útokmi psov alebo kojotov a pred inými nebezpečenstvami, ktoré hrozia mačkám, ktoré chodia von, napríklad pred zrazením autom. Li Hua, ktoré chodia von, tiež riskujú, že ich ukradne niekto, kto by chcel mať takúto vzácnu mačku bez toho, aby za ňu zaplatil.