Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Mainská mývalia mačka

Mainská mývalia mačka

Mainská mývalia mačka - charakteristika

Kľudná Tichá Priateľská
Dĺžka: 76 - 102 cm
Hmotnosť: 4 - 8 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov
Srsť: Dlhá

Mainská mývalia mačka je veľké dlhosrsté plemeno mačky, ktoré je známe svojou jemnou a láskavou povahou. Sú oficiálnou štátnou mačkou štátu Maine a patria k najstarším plemenám mačiek v Severnej Amerike. Mainské mývalie mačky sú tiež známe svojou inteligenciou a učenlivosťou a dajú sa naučiť na triky. Sú oficiálnou štátnou mačkou štátu Maine a patria k najstarším plemenám mačiek v Severnej Amerike.

Jedným z výrazných znakov, ktorý vás okamžite zaujme, je ich veľkosť - sú skutočne obrovské! Zábavný fakt: mainská mývalia mačka je rekordérkou v dĺžke viac ako štyri metre a je najdlhšou domácou mačkou na svete.

Keď uvažujete o mainskej mývalej mačke, odporúčame uprednostniť adopciu zo záchranných organizácií alebo útulkov, aby ste poskytli milujúci domov mačke v núdzi. Ak sa však rozhodnete kúpiť mainské mývalie mačiatko, je veľmi dôležité vybrať si renomovaného chovateľa. Vykonajte dôkladný prieskum, aby ste sa uistili, že chovateľ dodržiava etické postupy a uprednostňuje blaho svojich mačiek. Renomovaní chovatelia mainských mývalích mačiek uprednostňujú zdravie a temperament svojich mačiek, vykonávajú potrebné zdravotné vyšetrenia a poskytujú mačičkám výchovné prostredie. Tento aktívny prístup zaručuje, že si domov prinesiete zdravú a šťastnú mačičku, a zároveň odrádza od neetických chovateľských praktík.

  • Plznutie

  • Hravosť

  • Vokálnosť

  • Energickosť

  • Poslušnosť

  • Priateľskosť

  • Náročnosť starostlivosti

  • Zdravie

  • Nezávislosť

  • Inteligencia

Povaha plemena: Mainská mývalia mačka

Dobrosrdečná a prívetivá mainská mývalia mačka sa dobre prispôsobuje mnohým životným štýlom a povahám. Sú radi s ľuďmi a majú vo zvyku ich nasledovať, ale nie sú nároční. Radi prijímajú pozornosť, keď ju nasmerujete ich smerom, ale ak ste zaneprázdnení, spokojne len dohliadajú na vaše počínanie. Zatvorte pred nimi dvere a budú trpezlivo čakať, kým si uvedomíte chybu a pustíte ich dovnútra. Nie sú to typické mačky na kolenách, ale sú rady vo vašej blízkosti. Zachovávajú si aj svoju zručnosť myšiaka. V domácnosti, kde býva mainská mývalia mačka, nebude v bezpečí žiadny hlodavec. Aj keď nemáte žiadne myši, ktoré by mohli naháňať, udržia si svoje schopnosti tým, že budú naháňať hračky a chytať ich svojimi veľkými labkami. Mainská mývalia šelma sa tiež rada hrá na aportovanie a bude aportovať malé loptičky, hračky alebo pokrčené kúsky papiera. Dokážu šplhať ako každá mačka, ale zvyčajne sa radšej zdržiavajú na zemi. Tam je koniec koncov ich pracovisko. Sú tiež veľmi inteligentné a s radosťou sa naučia triky alebo sa hrajú s hračkami, ktoré sú výzvou pre ich mozog. Mainské mývalie mačky sa zvyčajne tešia mačacej láske k hre až do dospelosti. Najmä samce majú sklony k hlúpemu správaniu. Samičky sú dôstojnejšie, ale ani im nie je ľahostajná dobrá hra na naháňačku. Nie sú obzvlášť hlasné, všetky požiadavky vyslovujú jemným cvrlikaním alebo trilkovaním.

Mainská mývalia mačka - starostlivosť

Napriek dĺžke srsti mainskej mývalej šelmy má hodvábnu štruktúru, ktorá sa len tak ľahko nezmatie - ak ju pravidelne upravujete. Ľahko sa o ňu stará, ak ju dvakrát týždenne vyčešete, aby ste odstránili odumreté chlpy a rozdelili kožné oleje. Medzi užitočné pomôcky na starostlivosť o srsť patrí hrebeň z nehrdzavejúcej ocele na odstraňovanie zamotanej srsti a tzv. hrabličky na vytrhávanie odumretej podsady, ktorá pri neodstránení spôsobuje zamotanie. Používajte ho jemne, najmä v oblasti brucha a na chvoste. Mainskí mývalovia sú trpezliví, ale nemajú radi, keď ich niekto ťahá za srsť, rovnako ako vy. Skontrolujte, či na chvoste nie sú prilepené kúsky výkalov, a očistite ich detskou utierkou. Mainskú mývaliu šelmu kúpte podľa potreby, čo môže byť každých niekoľko týždňov až niekoľko mesiacov. Ak sa im zdá srsť mastná alebo ich kožuch vyzerá ako vláknitý, potrebujú kúpeľ. Čistite zuby, aby ste predišli paradentóze. Najlepšia je každodenná dentálna hygiena, ale lepšie je čistiť si zuby raz za týždeň ako vôbec. Každých pár týždňov zastrihávajte nechty. Kútiky očí utrite mäkkou vlhkou handričkou, aby ste odstránili prípadný výtok. Na každé oko použite samostatnú časť handričky, aby ste neriskovali rozšírenie prípadnej infekcie. Každý týždeň skontrolujte uši. Ak vyzerajú špinavé, vytrite ich vatovou tyčinkou alebo mäkkou vlhkou handričkou navlhčenou zmesou jablčného octu a teplej vody v pomere 50:50. Vyhnite sa používaniu vatových tampónov, ktoré môžu poškodiť vnútro ucha. Udržiavajte box na podstielku mainskej mývalej plemena bezchybne čistý. Mačky si veľmi potrpia na hygienu v kúpeľni a čistá podstielka pomôže udržať čistú aj srsť. Je dobré chovať mainskú mývaliu mačku len v interiéri, aby ste ju ochránili pred chorobami, ktoré šíria iné mačky, pred útokmi psov alebo kojotov a pred inými nebezpečenstvami, ktoré hrozia mačkám, ktoré chodia von, napríklad pred zrazením autom. Mainské mývalie mačky, ktoré chodia von, sa vystavujú aj riziku, že ich ukradne niekto, kto by chcel mať takú krásnu mačku bez toho, aby za ňu zaplatil.