Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Toyger

Toyger

Toyger - charakteristika

 
Dĺžka: Stredná
Hmotnosť: 2 - 4 kg
Dĺžka života: 10 - 15 rokov
Srsť: Krátka

Toyger je zmiešané plemeno mačky - kríženec bengálskeho plemena a domácej krátkosrstej mačky. Tieto mačičky sú láskavé, energické a hravé, zdedili niektoré z najlepších vlastností po oboch svojich rodičoch.

Tieto zmiešané plemená môžete nájsť v útulkoch a záchranných staniciach pre konkrétne plemená, preto nezabudnite vždy adoptovať! Ak chcete do svojho domova pridať niektorú z týchto mačičiek, nenakupujte!

Z toygerov sú vynikajúce rodinné mačky. Keď uvidíte, ako sa toto zmiešané plemeno pohybuje po vašom dome, bude sa vám zdať, že s vami žije miniatúrny tiger! Ale hoci je táto mačkovitá šelma svalnatá a atletická, je to aj veľmi milujúca a prítulná mačička.

Toyger - obrázky

Toyger vzhlad Toyger vyzor Toyger foto

Povaha plemena: Toyger

Pokiaľ ide o osobnosť, toyger je jednou z najprívetivejších a najláskavejších mačiek v okolí. Hoci majú nápadný vzhľad veľkých mačiek, ide o zmiešané plemeno, ktoré sa k vám rado pritúli, aby sa s vami pomaznalo, zatiaľ čo vy oddychujete na gauči. Ako sa na takúto spoločenskú mačku sluší, toiger má rád ľudskú spoločnosť a prítomnosť ľudí - je to mačka, ktorej sa darí skôr v rušnej domácnosti než v takej, kde zostáva dlho sama. Toyger je tiež mimoriadne inteligentná mačka, ktorá sa dá pomerne ľahko vycvičiť, a toto plemeno je často známe tým, že sa vydáva na vonkajšie dobrodružstvá na bezpečnom vodítku a postroji. V mnohých prípadoch majitelia domácich miláčikov vycvičili svojho toygera na hry na aportovanie. Na rozdiel od mnohých iných plemien mačiek sa o toygrovi hovorí, že sa rád hrá s vodou, rovnako ako veľké tigrované mačky vo voľnej prírode!

Toyger - starostlivosť

Toyger je inteligentná, atletická a inteligentná mačka, preto je potrebné zabezpečiť, aby bola táto zmiešaná mačka fyzicky a psychicky stimulovaná. Strom pre mačky alebo prístup k nábytku, na ktorý môžu bezpečne vyliezť, je nevyhnutnosťou. Odporúča sa tiež zabezpečiť interaktívne inteligentné hračky, ktoré mačku udržia v strehu a spokojnosti. Ak uvažujete o tom, že svojho toyera budete vodiť von, uistite sa, že používate bezpečné vodítko a postroj a na všetky pobyty vonku dohliadate. Popri plánovaní každoročných wellness návštev u veterinára bude váš toyger potrebovať pravidelnú kontrolu pazúrikov a ich strihanie približne raz týždenne. Budete tiež chcieť skontrolovať mačacie uši, či sa v nich nehromadia nečistoty alebo či sa v nich nevyskytuje prípadná infekcia, a v prípade potreby ich vyčistiť. Váš veterinárny lekár vám pomôže ukázať najlepšie postupy v tejto oblasti. Nezabudnite sa tiež poradiť so svojím stálym veterinárnym lekárom o začatí režimu čistenia zubov pre vašu mačku Toyger.