Test interaktívnej loptičky Cheerble Wicked Ball PE

Ahoj kamaráti! V spolupráci s @cordy.dog sme si pre vás pripravili test obľúbenej interaktívnej loptičky Cheerble Wicked Ball PE. Ak ste o nej ešte nepočuli, dovoľte nám ju v krátkosti predstaviť. Cheerble Wicked Ball PE je skvelá interaktívna hračka, ktorá zabaví a rozhýbe vášho psa. Stačí ju zapnúť, vybrať jeden z troch režimov a vášho chlpáča čaká mnoho zábavy. Inteligentná loptička ponúka na jedno nabitie až 4 hodiny zábavy. Reaguje na dotyk, skáče, nepredvídateľne sa kotúľa a svieti.

Kto testoval

  • Shadowko (4r, Weimarský stavač),
  • Shaylla (6r, Weimarský stavač)
  • a Cordy (2r, leopardí pes)

Ako sa psíkom pačia jednotlivé režimy hry

Wicked Ball je vybavená tromi hernými režimami, ktoré poskytujú fyzické cvičenie, mentálnu stimuláciu a úľavu od stresu. Podľa nastaveného režimu loptička vyberie intenzitu s akou sa kotúľa, trasie a poskakuje. Loptička sa po zapnutí hýbe 10 minút, následne sa prepne na 30 minút do spánkového režimu, aby nedošlo k prestimulovaniu psíka - od hry si je treba aj oddýchnuť. Ako sa s ňou pohrali naši testujúci?

Loptička splnila očakávania ohľadne trepania, kotúlania a skákania. Jediné čo by som zmenila je predvolený mód, ktorý je trasenie a mojej fenke je lepšie kotúlanie, lebo ona vždy tú loptu prinesie a vtedy sa jej vlastne odkotúla a tak sa lepšie zahrá sama. Ale myslím, že to je dosť individuálne zasa od psíka. Shadowko zasa okolo toho poskakuje širinu-marinu keď sa začne sama trepať. Ukazovala som ju aj známym, ktorí majú Jack Russela a ten bol z nej úplne hotový :)

Odolnosť

Podľa technickej špecifikácie od výrobcu je vrchná vrstva loptičky pokrytá 7mm vrstvou z prírodného kaučuku, ktorý je bezpečný pre psie zuby, no zároveň pevný. Okrem toho je vodeodolná a teda vhodná na použite vnútri aj vonku. Vhodná je primárne pre stredné a väčšie plemená psov, ale zabaví aj menších chlpáčov. Čo na to naši testujúci?

Loptička je naozaj pevná. Moje psíky sa s ňou hrajú aj keď je vypnutá a po viac ako mesiaci je okrem malých povrchových stôp po zúbkoch (viď. foto) ako nová. Zatiaľ sa s ňou hrávajú iba vnútri, čo je škoda. Stavali sme dom a vonku ešte nemáme hotovú dlažbu, ale keď bude dokončená, určite to bude perfektná zábava aj vonku.

Celkové hodnotenie

Ako teda táto múdra loptička obstála v našom teste?

Vo všeobecnosti loptičku hodnotíme veľmi dobre! Mojich psíkov veľmi zaujala a baví ich ju skúmať a hrať sa s ňou. Medzi hlavné vyhody patria:

Rating:  5/5

Komu sa hračka bude páčiť:

  • Možnosť výberu rôznych herných režimov (trasenie, kotúľanie...)
  • Zábava do vnútra aj na von
  • Pevný materiál
  • Psy sú z nej úplne hotové a odmietajú ju odložiť

Cheerble Wicked Ball PE a mnoho ďalších nájdete v našom obchode v kategórii interaktívne hračky pre psov

Pokračovať v čítaní 📖