Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Recenzia: Wickedbone inteligentná hračka, ktorá zabaví vášho chlpáča

Keď sme si adoptovali našu Pepper, zmes austrálskeho dobytkárskeho psa, od prvého dňa sme vedeli, že budeme mať plné ruky práce, aby sme ju zabavili. Preto sme sa s veľkým nadšením pustili do testovania Wickedbone, inteligentnej hračky, ktorá sa sama hýbe a (podľa výrobcov v Cheerble) dokáže dokonca automaticky prispôsobiť svoje reakcie hernému štýlu vášho psa.

Wickedbone patrí medzi interaktívne hračky pre psov novej generácie. Je navrhnutá tak, aby poskytla psíkovi fyzickú, ale aj mentálnu stimuláciu a pritom čo najviac odbremenila majiteľa. Na jej test sme teda boli veľmi zvedaví!

Kto testoval

  • Pepper (austrálsky dobytkársky pes),

Ako inteligentná kosť Wickedbone funguje?

Wickedbone meria 15,2 x 6,4 cm a pogumované pneumatiky na koncoch sú odnímateľné a umývateľné. V prvom kroku si je treba stiahnúť aplikáciu, ktorá vás pred prvým použitím nasmeruje na nabitie hračky pomocou USB. Aplikácia premení váš telefón na diaľkové ovládanie. Na výber máte buď manuálny režim (kosť ovládate pomocou telefónu) a automatický režim. V automatickom režime kosť kombinuje svoje triky – gúľanie, poskakovanie, trasenie a ďalšie – čiastočne náhodne a čiastočne podľa toho ako psík reaguje. Keď je Wickedbone nabitá, môžete s ňou spárovať svoj mobil. Musíte mať zapnuté bluetooth, priložiť mobil k hračke a v aplikácii stlačiť “connect”. Aspoň tak by to malo fungovať podľa návodu.

U nás chvíľu trvalo, než sme zistili, že hračku treba pred párovaním odpojiť z nabíjačky a následne máte len relatívne krátky čas na pripojenie. Toto by sa určite dalo vylepšiť.

Naše testovanie

Pepper šikovná malá kosť okamžite zaujala (jej krabička tiež :D). Všetko čo sa hýbe je pre ňu neodolateľné, takže trasenie a skákanie ihneď upútalo jej pozornosť. Začala kosť naháňať a keď ju chytila a uchopila labkami, dostala sa k jej najobľúbenejšej činnosti – žuvaniu.
Zistili sme, že automatický režim bol pre našu Pepper príliš pomalý. Zízala a čakala, potom sa kosť pohla, čo ju zaujalo. Pohyby boli ale príliš krátke a doba medzi nimi bola príliš dlhá na to, aby ju to bavilo.

A čo manuálny režim?

Bolo to skvelé. S manželom sme sa obaja zabávali pri skúšaní rôznych trikov prostredníctvom aplikácie a pri sledovaní Pepper, ako sa snaží zistiť, čo sa deje. V aplikácii viete nastaviť skutočne veľké množstvo vecí. Môžete napríklad zapnúť režim koberca, alebo tvrdej podlahy – každý upraví správanie hračky tak, aby sa na týchto povrchoch ľahšie pohybovala. Ako sa dalo predpokladať, Pepper prehryzla malú dierku v jednom z gumových, odnímateľných koncov kosti, len čo sme ju nechali minútu bez dozoru. Ale na tom nezáleží – kosť funguje rovnako ako predtým.

Cheerble, vyrába aj iné inteligentné hračky, ako je Wicked Ball – pre psa ako Pepper, ktorý rád chytá a žuje, by to bola možno ešte lepšia voľba, pretože je ťažšie ju chytiť a vďaka jej tvaru sa bude kotúľať a reagovať ešte pohotovejšie ako kosť.

Hneď po prvej hre sa Pepper pre Wickedbone nadchla. Keď sme dali kosť nabíjať na kuchynskej linke, vyskočila na zadné nohy, aby skontrolovala, kam sme ju položili – jasné znamenie, že hračka bude jej favorit.

Celkové hodnotenie

Obstála teda táto inteligentná kosť v teste?

Podľa nás áno! Wickedbone Smart Bone je dobrá, pevná interaktívna hračka, ktorá dokáže zabaviť mnohých psov (aj ich majiteľov). Naša recenzia však odhalila aj niekoľko nedostatkov - napríklad situáciu s párovaním, ktoré by si zaslúžilo zlepšiť. Tak ako väčšina hračiek, aj táto si vyžaduje dohľad. 

Rating:  4/5

Komu sa hračka bude páčiť:

  • Tým, čo hľadajú interaktívnu hračku do vnútra aj na von
  • Psom, ktorý milujú naháňanie všetkého, čo sa pohne
  • Komukoľvek, kto hľadá modernú hračku pre svojho psíka
  • Majiteľov, ktorí ocenia, že môžu psíka zabaviť bez vlastnej fyzickej námahy

Pre koho hračka nie je vhodnou voľbou:

  • Majiteľov, ktorí nemajú radi techniku a moderné technológie
  • Psov, ktorý sú rozžujú každú hračku
  • Psov, ktorý sa boja nezvyčajných pohybov a zvukov

Cheerble Wickedbone a mnoho ďalších nájdete v našom obchode v kategórii interaktívne hračky pre psov

Pokračovať v čítaní 📖