Sprievodca výberom hračky pre psa

Benefity hračiek pre psa

Prečo by mal mať pes hračky?

Keď ide o hračky pre psov, niekto si možno povie - "Nebudem svojho psa zbytočne rozmaznávať". Omyl, hračka nie je pre psa len zábavkou. Hranie sa je pre psíkov podobne ako pre deti prirodzené. Prostredníctvom hry objavujú svoje schopnosti, ale aj svet naokolo.

Hračky pre psa a jeho rozvoj

  • Aportovanie a naháňanie hračky rozvíja fyzickú zdatnosť a zvyšuje psíkovi sebavedomie
  • Interaktívne hračky rozvíjajú jemnú motoriku a mozog
  • Hlavolamy trénujú psíkovu pamäť a zlepšujú jeho trpezlivosť

Tipy na vianočný darček pre psa

Chcete, aby si aj váš chlpáč našiel pod stromčekom to najlepšie? Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov na unikátny darček.

Hračka pre psa - zdravotné benefity

Zdravotné benefity závisia od typu hračky, ktorú vyberiete. Žuvacie hračky pomáhajú zlepšiť zdravie zubov, ale aj zmierniť stres. Interaktívne hračky pre psov počas hry neustále poskytujú nové a nové podnety pre psíkove zmysly a motivujú ho tak k fyzickej, ale aj mentálnej aktivite. Vďaka pohybu pri hre s loptičkou, alebo preťahovadlom môžete predchádzať u psíka obezite.

Psie hračky obmedzujú deštruktívne správanie

Zatiaľ čo pre ľudí je nuda nepríjemná, u psov môže spôsobovať stres. Váš psík následne môže svoje negatívne pocity ventilovať nadmerným štekaním, zavíjaním, alebo žuvaním a kúsaním všetkého v jeho blízkosti. Kľúčom v takejto situácii je presmerovať toto správanie na hračku. Poďakuje vám váš psík aj vaše veci.

Ako vybrať najlepšie hračky pre psov?

Najpopulárnejšie hračky nemusia byť najlepšie. Vyberajte podľa plemena psa, veľkosti, povahy, materiálu hračky i temperamentu psa.

Ako zohľadniť pri výbere hračky veľkosť psa?

Pred kúpou hračky sa uistite, že jej veľkosť je pre vášho psíka vyhovujúca. Veľký pes môže malú hračku pri hre prehltnúť, malý psík si naopak s veľkou hračkou len ťažko poradí. Počas hry na psíka dozerajte.

Bezpečnosť - na čo si dať pozor

Pri hraní na psa dozerajte. Ani najodolnejšia hračka nie je nezničiteľná. Ak vidíte, že sa z hračky odlamujú vačšie kúsky, hru zastavte a psovi hračku zoberte. Umelé kosti patria k bezpečným hračkám, avšak ozajstné kosti, hlavne tie duté, sú nebezpečné pre malé plemená a u väčších psov hrozí poranenie ďasien alebo čriev ostrými úlomkami. Ušetrite si starosti a nepoužívajte hračky,  ktoré sú podobné predmetom vo vašej domácnosti - pes si potom môže hračku ľahko pomýliť.

Chrup psa a výber hračky

Hračky z tvrdých materiálov sú určené psom so zdravým chrupom. Ak má váš psík problémy so zubami, alebo ďasnami, chýbajú mu zuby a má problémy s hryzením, kupujte výhradne mäkké hračky. Ideálne sú v tomto prípade plyšové hračky, pískacie duté gumové hračky a loptičky. V opačnom prípade - u psa so zdravým chrupom - tieto hračky dlho nevydržia a psy ich rýchlo rozhryzú. Ak máte pociť, že váš chlpáč rozhryzie úplne všetko, zamerajte sa na extrémne odolné hračky z pevných materiálov.

Hračky pre šteniatka

Pri výbere hračky pre šteniatko pamätajte na to, že jeho zúbky ešte nie sú také pevné ako u dospelého psa. Namiesto lanových preťahovadiel teda odporúčame mäkšie hračky. Žuvacie hračky môžu poskytnúť úľavu pre ďasná pri prerezávaní zúbkov. Z hlavolamov pre šteniatka odporúčame tie, ktoré nemajú voľné, alebo veľké časti.

Pokračovať v čítaní 📖