Sprievodca výberom psieho oblečenia

Ako vyberať oblečenie pre psov?

Nielen v zime, ale aj v daždivom počasí zaistí oblečenie pre psov vašim štvornohým kamarátom pohodlie v suchu a teple. V ponuke nechýbajú nepremokavé, funkčné aj reflexné kúsky. Vyberať môžete z nepreberného množstva typov.

Oblečenie pre psov na každú sezónu

Zimné oblečenie pre psa

Psie oblečenie na zimu ochráni psa pred zimou aj všemožnými rozmarmi počasia. Využitie nájdu ale aj počas chladnej jesene. Z našej ponuky odporúčame napríklad štýlový overal Hurtta Extreme, alebo do najväčšej zimy zateplenú bundu Hurtta Extreme Warmer.
  • Chráni celý chrbát.
  • U menších plemien zakrýva aj veľkú časť bruška.
  • Nepremokavá vrchná vrstva.
  • Zateplená vnútorná vrstva.
.

Oblečenie pre psov na jeseň a jar

Jarné počasie vie byť občas pekne nevyspytateľné, ale väčšie zateplenie oblečkov už väčšinou nie je nutné. Namiesto toho sa zvyčajne zíde ľahší nepremokavý oblečok. Z našej ponuky odporúčame napríklad spoľahlivý pršiplášť Hurtta Monsoon.

Leto - chladiace oblečenie pre psa

V lete je nutné chlpáča hlavne ochladiť. V ponuke neprehliadnite chladiace oblečenie pre psa, čo je napr. chladiaca vesta. Ak chcete vášho chlpača zobrať napr. na dovolenke aj do vody odporúčame využitie plávacej vesty.
  • Chladiace oblečenie na princípe tepelnej výmeny a odparovania vody.
  • Buďte opatrní a do vody používajte plávaciu vestu.

Výber správnej veľkosti oblečenia

Pri psom oblečení je podobne ako pri človeku dôležitý výber správnej veľkosti. Tá zaručí, že nosenie bude pohodlné a v prípade zatepleného oblečenia aj správnu funkčnosť. Návod ako zistiť jednotlivé miery vášho psa sme pre vás spracovali v článku Vyberte správnu veľkosť: meranie psa.

Pokračovať v čítaní 📖