Akinu Vitality Vápník Aq vitamíny pre šteniatka 200 g

Vápnik je nenahraditeľným prvkom pre správny vývoj kostry a celkovú metabolickú funkciu šteňaťa a dospelého psa. Rovnako nepostrádateľný je aj pre gravidné suky počas vývoja plodu a potom počas laktácie.

Dostupnosť Doručenie do 2 dní
Možnosti doručenia
Kód: 622
€14,99 €12,49 bez DPH
Akinu Vitality Vápník Aq vitamíny pre šteniatka 200 g
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€.
garancia vratenia penazi
Garancia vrátenia peňazí
do 14 dní od zakúpenia tovaru.
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Vápnik je nenahraditeľným prvkom pre správny vývoj kostry a celkovú metabolickú funkciu šteňaťa a dospelého psa. Rovnako nepostrádateľný je aj pre gravidné suky počas vývoja plodu a potom počas laktácie. Organická forma tohto prírodného vápnika má vstrebateľnosť približne 80 %. Bežne dostupný anorganický vápenec určený na kŕmenie má využiteľnosť len 30 - 40 % v závislosti od jemnosti mletia.

Prečo je dôležité podávať vápnik gravidným a dojčiacim sučkám?

U sučiek je potrebné pridávať doplnky vápnika počas gravidity a následne počas laktácie. Hypokalciémická kríza alebo kriticky znížená hladina vápnika sa vyskytuje najmä u gravidných a dojčiacich sučiek, ktoré odovzdávajú veľa vápnika do kostry plodu a následne do mlieka na výživu šteniat. Potreba vápnika je taká vysoká, že bežné krmivá a najmä BARF diéty bez doplnkov nepokrývajú vysokú potrebu vápnika.

Kritický nedostatok vápnika sa najčastejšie vyskytuje u sučiek malých plemien - jorkšírov, pudlov, bišónov, jazvečíkov atď. U týchto plemien sa akútny nedostatok vápnika prejaví veľmi rýchlo a sú to len minúty alebo hodiny, keď je ohrozený život psa, ktorý by bez okamžitej pomoci mohol uhynúť. Preto je potrebné pravidelne a preventívne podávať vápnik v dostatočnom množstve. Ak sa hypokalciémia predsa len prejaví, všetko treba urýchlene riešiť u veterinára intravenóznou injekciou vápnika. Fena potrebuje 2× viac vápnika pred pôrodom a až 5× viac po pôrode pri dojčení, najmä veľkého počtu šteniat.

Prečo je vápnik pre šteňatá dôležitý?

Vápnik u šteniat je veľmi dôležitý počas ich rastu a vývoja kostry, zubov a šliach. Dlhodobý nedostatok vápnika u šteniat môže viesť k zlému rastu a spôsobiť pohybové problémy. Predpokladá sa napríklad, že rachitída - problém pohybového aparátu spôsobený nedostatkom vápnika a vitamínu D - sa vyskytuje najmä u väčších plemien. Skutočnou príčinou deformácie však môžu byť iné problémy, napríklad nadmerné kŕmenie bielkovinami v dnešnej dobe.

Potrebujú vápnik aj dospelé psy?

Vápnik pre dospelé psy by mal v ideálnom prípade tvoriť 1,5 - 2,5 % obsahu krmiva, čo kvalitné suché krmivo (granule) bez problémov pokryje. Je však veľmi dôležité, v akej forme je vápnik v krmive prítomný, pretože od toho závisí jeho vstrebávanie. Ideálnym zdrojom vápnika sú organické formy - napr. vaječné škrupiny, morské produkty alebo citrát - viazané na organické kyseliny.

Dávkovanie:
Vždy primiešajte doplnok do mokrej mäsovej zmesi, konzervy, príkrmov alebo granúl.

Hmotnosť psa Odporúčaná denná dávka
do 10 kg 2-3 g
10-30 kg 4-6 g
nad 30 kg 7-9 g

Čajová lyžička = 2 g

Pre dojčiace fenky:
pri 4 šteniatkach = dvojnásobná dávka
pri 4 - 6 šteniatkach = trojnásobná dávka
pri viac ako 6 šteniatkach = štvornásobná dávka

Zloženie: vápnik z morských rias Lithothamnion sp.

Vedeli ste, že:
Pokusy o doplnenie vápnika, napríklad tvarohom, môžu psovi uškodiť? Tvaroh je pre neho ťažko stráviteľný a obsahuje veľa fosforu, ktorý sa z tela vylučuje len v spojení s vápnikom, takže potom telo o vápnik pripravuje.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny pre psov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg