Hlavolam pre psov a mačky Riddle

Značka: Karlie

Hlavolam pre psov a mačky Riddle je výborná voľba pre začiatočníkov vo svete hlavolamov. Ponúka 2 odklápacie priehradky na pamlsky. Hlavolam je napojiteľný na 2 ďalšie interaktívne hračky: Peano a Wiles, čím sa zvyšuje celková náročnosť. Čítať ďalej

  • Hlavolam pre začiatočníkov vo svete logických hier.
  • Kombinovateľný s ďalšími hlavolamami Peano a Wiles.
  • Vďaka otvorom navrchu vôňa maškŕt motivovuje k hre.
Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
19.7.2024 19.7.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia
Kód: 519/SET 519/RID Zvoľte variant
€34,99 od €13,99 –14 % - až –14 % €29,99 €13,99 od €13,99 €24,99 bez DPH €11,66 bez DPH od €11,66 bez DPH
Hlavolam pre psov a mačky Riddle
Značka: Karlie
dreveny hlavolam pre psa karlie riddle
Úroveň 1
€34,99 od €13,99 –14 % - až –14 %
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€
garancia vratenia penazi
Vrátenie tovaru
do 14 dní od zakúpenia
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Hlavolam pre psov a mačky Riddle je výborná voľba pre začiatočníkov vo svete hlavolamov. Ponúka 2 odklápacie priehradky na pamlsky, ktoré váš miláčik zacíti vďaka otvorom v hlavolame a preto bude motivovaný sa k nim dostať. Psík, alebo mačička musí labkami, alebo ňufákom odklopiť hnedé kryty na priehradkach. Hračka pomáha pochopiť základy logických hier a učí tak trpezlivosti. Drevený hlavolam rozvíja jemnú motoriku aj mentálne schopnosti.

Hlavolam je napojiteľný na 2 ďalšie interaktívne hračky: Peano a Wiles. Hlavolam Riddle slúži ako bočný diel skladačky. Vytvorte si unikátny hlavolam podľa vašich predstáv. Pri vyššom počte napojených hlavolamov sa zvyšuje celková náročnosť a predlžuje čas na jeho vyriešenie.

Ak chcete zvýšiť náročnosť, umiestnite hlavolam na vyvýšené miesto, aby psík či mačka mohli používať iba ňufák. Odporúčame typy hry meniť, aby vám dlhšie vydržala zábava s hračkou. Naplňte hračku maškrtami a pustite psíka do akcie.

tip ako vybrat hlavolam pre psa
Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si vybrať ten správny hlavolam práve pre vášho maznáčika, pripravili sme pre vás krátky prehľad, ktorý vám uľahčí výber.

Ako na to?

  • Začnite naplnením priehradiek malými pochúťkami a následne ich zatvorte.
  • Povzbuďte svojho domáceho maznáčika, aby hračku očuchal a dotkol sa jej.
  • Naznačte mu, aby labkou vyklopil vrchnák s voňavými pochúťkami.
  • Po skončení tréningu hračku umyte a odložte, aby sa k nej váš miláčik nevedel voľne dostať a zničiť ju.

Pre koho je hračka určená?

Je vhodná pre chlpáčov v každom veku a všetkých veľkostí. Ideálne pre šteniatka, mačiatka a dospelých jedincov, ktorí ešte neprišli do kontaktu s logickými hlavolamami, alebo hlavolamami vyššej úrovne.

Čím hračku naplniť?

Malými maškrtami, suchým jedlom, bežnými granulami.

Údržba

Na odstránenie zvyškov jedla po každom použití hračku utrite vlhkou utierkou.

Často kladené otázky

Môj pes nie je práve mysliteľ, je preňho hlavolam vhodná hračka?

Odporúčame začať s jednoduchším hlavolamom. Ak tvoj psík ešte nikdy žiadny hlavolam neskúsil, môže to byť preňho zo začiatku náročnejšie. S trochou trpezlivosti sa jeho jemná motorika a schopnosť riešenia hlavolamu postupne zlepší. Ako sa hovorí tréning robí majstra. Ak chceš mať istotu, hlavolamy si môžeš najprv vyskúšať. Zisti kde!

Môj pes všetko rozhryzie, ako dlho mu hlavolam vydrží?

Hlavolam nie je hračka, ktorú psíkovi dáš a necháš ho s ňou osamote. Tvoj chlpáč môže inštinktívne skúsiť hračku rozkúsať, aby sa dostal k maškrtám. V takom prípade je dôležité ho zastaviť a správne naviesť. Veľakrát pomôže keď mu ukážeš posúvanie pohyblivých častí hlavolamu a niektoré necháš pootvorené, aby sa k nim ľahšie dostal. Keď psík pochopí ako na to, nebude sa už hračku snažiť kúsať.

Čo keď hlavolam môjho psa nebude baviť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Každý chlpáč, ktorý zbožňuje svoje maškrtky bude teda motivovaný nájsť ich až do poslednej. Ak sa teda tvojmu psíkovi do hry veľmi nechce, skús vymeniť odmenu. Najlepšie fungujú maškrty s výraznou vôňou.

Čo keď zle odhadnem úroveň obtiažnosti hlavolamu?

Každý hlavolam môžeš psíkovi uľahčiť, ale aj spraviť zložitejším. Pre zjednodušenie môžeš nechať priehradky mierne pootvorené, alebo nechať zámky v náročnejších hlavolamoch odomknuté. Ak sa psíkovi nedarí vytiahnuť odnímateľnú časť, umiestni ju tak, aby to bolo preňho jednoduchšie. Vítanou pomocou môže byť aj uviazanie šnúriek na odnímateľné časti tak, aby za ne psík mohol ťahať. Ak naopak chceš hlavolam tvojmu chlpáčovi spraviť zložitejším, umiestni doňho menej maškŕt, alebo ho polož na vyvýšené miesto kde bude psík môcť využívať len ňufák. Riešenie tak bude oveľa väčšou výzvou.

Čo dať do hlavolamu - čím hlavolam naplniť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Najvhodnejšou náplňou hlavolamu sú suché maškrty s výraznou vôňou, no využiť sa dajú aj sušené mäso, granule, či dokonca piškóty.

Dodatočné parametre

Kategória: Hlavolamy pre psov
Záruka: 2 roky
Materiál: Drevený kompozit
Veľkosť: 14x26 cm