Hlavolam pre psov a mačky Wiles

Značka: Karlie

Hlavolam pre psov a mačky Wiles pre mierne pokročilých ponúka kombináciu 2 na seba nadväzujúcich logických úloh. Hlavolam je napojiteľný na 2 ďalšie interaktívne hračky: Riddle a Peano, čím sa zvyšuje celková náročnosť. Čítať ďalej

  • Dva typy nadväzujúcich logických úloh.
  • Kombinovateľný s ďalšími hlavolamami Riddle Peano.
  • Odolný hlavolam z prírodného materiálu.
Variant:
Dostupnosť Skladom Skladom Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
26.6.2024 26.6.2024 Zvoľte variant
Možnosti doručenia
Kód: 525/SET 525/WIL Zvoľte variant
€34,99 od €13,99 –14 % - až –14 % €29,99 €13,99 od €13,99 €24,99 bez DPH €11,66 bez DPH od €11,66 bez DPH
Hlavolam pre psov a mačky Wiles
Značka: Karlie
dreveny hlavolam pre psa karlie wiles
Úroveň 2
€34,99 od €13,99 –14 % - až –14 %
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€
garancia vratenia penazi
Vrátenie tovaru
do 14 dní od zakúpenia
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Hlavolam pre psov a mačky Wiles pre mierne pokročilých ponúka kombináciu 2 na seba nadväzujúcich logických úloh. Prvú skrýšu s maškrtami skrýva oranžový klobúčik, ktorý musí psík odstrániť. Aby sa dostal k maškrtám skrytým vo vnútornej priehradke, musí posunúť kolíček najskôr do jednej strany a potom do druhej strany. Klobúčik blokuje posúvanie kolíčku, takže musí byť odstránený ako prvý.

Hlavolam je napojiteľný na 2 ďalšie interaktívne hračky: Riddle a Peano. Hlavolam Wiles slúži ako stredný diel skladačky. Vytvorte psíkovi unikátny hlavolam podľa vašich predstáv. Pri vyššom počte napojených hlavolamov sa zvyšuje celková náročnosť a predlžuje čas na jeho vyriešenie.

Naplňte hračku maškrtami a pustite psíka, alebo mačičku do akcie. Ak hlavolam riešite s psíkom a chcete zvýšiť náročnosť, umiestnite ho na vyvýšené miesto, aby mohol používať iba ňufák. 

tip ako vybrat hlavolam pre psa
Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si vybrať ten správny hlavolam práve pre vášho maznáčika, pripravili sme pre vás krátky prehľad, ktorý vám uľahčí výber.

Ako na to?

  • Začnite naplnením priehradky z oboch strán malými pochúťkami.
  • Väčšiu maškrtu umiestnite pod klobúčik a hra sa môže začať.
  • Povzbuďte svojho domáceho maznáčika, aby hračku očuchal a dotkol sa jej.
  • Pomôžte mu odmenu nájsť a pochválte ho za každý úspech. Tým ho motivujete pokračovať v objavovaní.
  • Po skončení tréningu hračku umyte a odložte, aby sa k nej psík voľne nevedel dostať a rozkúsať ju.

Pre koho je hračka určená?

Je vhodný pre menších a stredne veľkých psov a všetky typy mačiek bez ohľadu na vek. Najviac poteší začiatočníkov a tých, ktorí už riešili hlavolami úrovne 1.

Čím hračku naplniť?

Malými maškrtami, suchým jedlom, bežnými granulami.

Údržba

Na odstránenie zvyškov jedla po každom použití hračku utrite vlhkou utierkou.

Často kladené otázky

Môj pes nie je práve mysliteľ, je preňho hlavolam vhodná hračka?

Odporúčame začať s jednoduchším hlavolamom. Ak tvoj psík ešte nikdy žiadny hlavolam neskúsil, môže to byť preňho zo začiatku náročnejšie. S trochou trpezlivosti sa jeho jemná motorika a schopnosť riešenia hlavolamu postupne zlepší. Ako sa hovorí tréning robí majstra. Ak chceš mať istotu, hlavolamy si môžeš najprv vyskúšať. Zisti kde!

Môj pes všetko rozhryzie, ako dlho mu hlavolam vydrží?

Hlavolam nie je hračka, ktorú psíkovi dáš a necháš ho s ňou osamote. Tvoj chlpáč môže inštinktívne skúsiť hračku rozkúsať, aby sa dostal k maškrtám. V takom prípade je dôležité ho zastaviť a správne naviesť. Veľakrát pomôže keď mu ukážeš posúvanie pohyblivých častí hlavolamu a niektoré necháš pootvorené, aby sa k nim ľahšie dostal. Keď psík pochopí ako na to, nebude sa už hračku snažiť kúsať.

Čo keď hlavolam môjho psa nebude baviť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Každý chlpáč, ktorý zbožňuje svoje maškrtky bude teda motivovaný nájsť ich až do poslednej. Ak sa teda tvojmu psíkovi do hry veľmi nechce, skús vymeniť odmenu. Najlepšie fungujú maškrty s výraznou vôňou.

Čo keď zle odhadnem úroveň obtiažnosti hlavolamu?

Každý hlavolam môžeš psíkovi uľahčiť, ale aj spraviť zložitejším. Pre zjednodušenie môžeš nechať priehradky mierne pootvorené, alebo nechať zámky v náročnejších hlavolamoch odomknuté. Ak sa psíkovi nedarí vytiahnuť odnímateľnú časť, umiestni ju tak, aby to bolo preňho jednoduchšie. Vítanou pomocou môže byť aj uviazanie šnúriek na odnímateľné časti tak, aby za ne psík mohol ťahať. Ak naopak chceš hlavolam tvojmu chlpáčovi spraviť zložitejším, umiestni doňho menej maškŕt, alebo ho polož na vyvýšené miesto kde bude psík môcť využívať len ňufák. Riešenie tak bude oveľa väčšou výzvou.

Čo dať do hlavolamu - čím hlavolam naplniť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Najvhodnejšou náplňou hlavolamu sú suché maškrty s výraznou vôňou, no využiť sa dajú aj sušené mäso, granule, či dokonca piškóty.

Dodatočné parametre

Kategória: Hlavolamy pre psov
Záruka: 2 roky
Materiál: Drevený kompozit
Veľkosť: 12.5x29.5 cm